15. ledna 2018 8:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražská MHD už pojede načas. V pondělí naváže na běžné jízdní řády

Pražská MHD. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská MHD. (ilustrační foto) | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pražská MHD bude od pondělí opět jezdit podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny. Do pátku 12. ledna jezdila ve všední dny podle prázdninových řádů, interval spojů se tím prodloužil v průměru o dvě minuty na zhruba deset minut. Důvodem omezení byl nedostatek řidičů pražské MHD.

Provoz podle prázdninových jízdních řádů stanovila organizace Ropid, která plánuje pražskou integrovanou dopravu. Své rozhodnutí zdůvodnil kromě nízkého počtu řidičů tím, že MHD proti jiným obdobím na začátku ledna využívá méně cestujících.

Největším dopravcem v hlavním městě je pražský dopravní podnik (DPP), který zaměstnává téměř 11 000 lidí. DPP provozuje tramvaje, metro, autobusy a lanovku. Podniku chybí zhruba osm procent řidičů a řidiček, v současné době jich podnik zaměstnává 4230.

DPP, vlastněný Prahou, loni zahájil náborovou kampaň. V rámci autobusové sítě působí kromě DPP soukromí dopravci, s kterými uzavírá Ropid smlouvy na provoz linek.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz