17. srpna 2009 12:46 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

SkyEurope Vídni nezaplatila, radši převáží tisíce lidí do Bratislavy

Nízkonákladová letecká firma SkyEurope přesunula od 15. srpna odbavení vídeňských letů do Bratislavy, přičemž klienty přepravuje z Rakouska autobusy českého dopravce Student Agency.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nízkonákladová letecká firma SkyEurope přesunula od 15. srpna odbavení vídeňských letů do Bratislavy, přičemž klienty přepravuje z Rakouska autobusy českého dopravce Student Agency. | foto: ČTK

BRATISLAVA Slovenská nízkonákladová letecká společnost SkyEurope odbavila o víkendu na bratislavském letišti 7000 lidí na 47 letech, které měly původně startovat z Vídně. Firma musela přesunout lety kvůli opožděným platbám vídeňskému letišti a náhradní režim, který platí od soboty, má zatím naplánován do středy.

Aerolinky přepravují klienty z Rakouska autobusy českého dopravce Student Agency. Odlet z Bratislavy místo Vídně přivítala zejména spousta Slováků a Čechů, rakouští cestující se změnou větší problémy neměli, řekl mluvčí SkyEurope Tomáš Kika. "Všechno proběhlo úplně plynule." poznamenal.

SkyEurope chce jednat s vídeňským letištěm a opět využívat jeho služby, dodal mluvčí. Rakouské letiště přestalo odbavovat lety firmy od soboty poté, co mu SkyEurope neuhradila ve stanoveném termínu své závazky.

O budoucnosti SkyEurope se rozhodne už brzy

Na dnešek má společnost naplánováno z bratislavského letiště M.R. Štefánika 14 odletů, které měla původně obsloužit z nedalekého Schwechatu.

SkyEurope se delší dobu potýká s problémy. Aerolinie už měsíc fungují pod dohledem soudu a správce, který má na starosti restrukturalizaci společnosti. Věřitelé měli možnost nahlásit své pohledávky vůči firmě do dneška. Ve druhé polovině září se sejdou v Bratislavě na první schůzce, kde má SkyEurope podat zprávu o své obchodní situaci a podnikání.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz