Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Zdrží se výstavba? Sesuv půdy zavalil rozestavěnou dálnici D8

Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba dálnice D8 u Řehlovic. | foto: MAFRA – Karel Pešek

ÚSTÍ NAD LABEM Sesuv půdy u Litochovic nad Labem částečně zasáhl rozestavěnou dálnici D8. Podle vyjádření geologa sesuv bezprostředně neohrožuje obec.

Masivní sesuv půdy byl na ploše zhruba 400x600 metrů. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana musely hasičské jednotky do jinak nepřístupného místa dovézt geologa.

ČTĚTE TAKÉ:

V obci, která leží u Labe mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi na Litoměřicku, je asi 77 objektů. Místo předali hasiči zástupcům firmy Eurovia.

"Zjišťujeme, co je příčinou sesuvu. Zcela určitě ale není příčinou naše stavba," sdělila mluvčí stavební firmy Petra Kučerová s tím, že společnost provádí bezpečnostní opatření, aby k dalšímu sesuvy půdy už nedošlo.

Do jaké míry je rozestavěná silnice poškozená, zatím není možné odhadnout, protože odklízecí práce jsou teprve v začátku. Není ani možné odhadovat, jak se dostavba dálnice kvůli sesuvu zeminy zdrží, doplnila mluvčí.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?