Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomický týdeník Euro získá finanční skupina PPF

Média

  5:00
PRAHA - Finanční skupina PPF kupuje ekonomický týdeník Euro a hodlá investovat do jeho tištěné i internetové podoby. Chce tak zamezit spekulacím, že Euro bude mít jiného majitele.

Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó foto: Lidové noviny

"Prodej vydavatelství Euronews třetí straně není na pořadu dne. Skupina PPF plánuje další investice do rozvoje vydavatelství," sdělil LN mluvčí skupiny Alexej Bechtin.

Dosavadním majitelem společnosti Euronews, která Euro vydává, byly fondy soukromého kapitálu PPF Investments. Skupina PPF nyní převezme jejich manažerskou společnost PPF Investments Ltd. Transakce podléhá regulatorním podmínkám.

Skupinu PPF ovládá Petr Kellner. Ve společnosti PPF Investments mu ale patřil jen menšinový podíl, dosud ji totiž kontroloval Tomáš Brzobohatý.

Změní se i představenstvo vydavatelství Euronews. Na jeho předsedu bude navržen Evžen Hart, ředitel pro lidské zdroje a komunikaci PPF.

István Lékó zůstává šéfredaktorem Eura a po sporech s majitelem se má také vrátit do představenstva, jako místopředseda. Loni v létě, poté, co si rozmyslel svůj odchod, přitom LN říkal: "V Euru už nehodlám vzít manažerskou funkci, chci se věnovat jen novinařině."

Dalším místopředsedou představenstva a zároveň generálním ředitelem Euronews se má stát Vojtěch Jirků. Ten sbíral zkušenosti v českém Microsoftu a právě ve skupině PPF.

Autor: