Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

István Lékó zůstane šéfredaktorem Eura

Ekonomika

  16:01
PRAHA - Dosavadní šéfredaktor ekonomického týdeníku Euro István Lékó, který oznámil svůj odchod z funkce k poslednímu červenci, povede časopis dál. Jak řekl LN, s majitelem Eura, finanční skupinou PPF (konkrétně PPF Investments), si v posledních týdnech vyjasnil problémy, které ho na konci května vedly k rozhodnutí odejít.

Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó foto: Lidové noviny

„Největší překážky, které byly, jsou odbourány. Já i oni jsme si uvědomili hodnotu toho, co jsme deset let budovali,“ uvedl Lékó. Připustil, že vlastník se občas snažil ovlivnit obsah časopisu, konkrétně texty, které se týkaly jeho chystaných obchodů.

„Třeba při loňské akvizici České pojišťovny skupinou Generali. Věděli jsme spoustu věcí, nepotvrzených, a PPF chtěla, abychom s některými počkali. Myslím ale, že to bylo férové. Ať po mě z novinářů hodí kámen ten, kdo nikdy nic podobného neudělal,“ řekl LN šéfredaktor Eura.

Dalším důvodem, proč chtěl časopis, který před deseti lety zakládal, opustit, byly i nedávné odchody několika klíčových spolupracovníků. Na přelomu roku z Eura odešli všichni tehdejší zástupci šéfredaktora. Tomáš Skřivánek nyní šéfuje novému ekonomickému deníku zdarma E15, kam přešel i Jan Žižka. Třetí bývalý zástupce Jiří Pšenička je teď šéfreportérem konkurenčního Ekonomu.

Lékó měl přejít do společnosti Stanford podnikatele Karla Komárka, která vydává ekonomické časopisy Profit a Czech Business Weekly. „Jednali jsme, ale nakonec jsem se rozhodl, že by to pro mě byla komplikovaná role,“ podotýká István Lékó.

V Euru se chce od nového roku soustředit především na budování plnohodnotného webového zpravodajství.


Rozhovor
s šéfredaktorem Eura
čtěte v pátečním vydání deníku

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat