11. října 2012 21:38 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

ČEZ uspořádal v Bruselu večeři. Luxusní tryskáč přivezl Peake

Poslanykně Karolína Peake | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanykně Karolína Peake | foto: ČTK

České zastoupení v Bruselu uspořádalo den energetiky. Avšak usednout k luxusní večeři směli jen politici a zástupci ČEZ, jednoho ze sponzorů akce. Podle televize Nova na akci dorazila i Karolína Peake (LIDEM), kterou přivezl do Bruselu soukromý tryskáč energetického giganta.

ČEZ podle televize využil energetické konference k lobování u politiků. I proto nebyly na akci údajně pozváni konkurenti polostátního obra. "Podle mých informací je dnešní akce v Bruselu zčásti pořádaná českým zastoupením, přístup tam mají všechny firmy,“ oponovala však Peake. "Dále je večeře, kterou pořádá a sponzoruje ČEZ. Tam si samozřejmě ČEZ rozhoduje, kdo se zúčastní,“ dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Jenže i slavnostní večeři spolupořádá za státní peníze české zastoupení, a tak by se jí mohli zúčastnit i konkurenti ČEZ. Podle Novy se ale účast na večeři potvrzovala právě u ČEZ, a tak se na ni nikdo ze soupeřů firmy nedostal.

"Czech Coal projevil zájem o účast na dni české energetiky v Bruselu. Bohužel ani české státní zastoupení při Evropské unii, ani skupina ČEZ na naši žádost nereagovaly,“ řekla mluvčí skupiny Czech Coal Gabriela Benešová.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz