24. listopadu 2015 10:30 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Jihu Čech by ta elektřina stačila na rok a půl. Temelín hlásí rekord

Jaderná elektrárna Temelín | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaderná elektrárna Temelín | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

TEMELÍN Temelínská jaderná elektrárna vyrobila v říjnu největší měsíční množství elektřiny od začátku provozu v roce 2000. Jde o 1,627 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny. Jihočeským domácnostem by toto množství elektrické energie vystačilo téměř na rok a půl.

„K rekordnímu výsledku pomohla modernizace turbíny druhého bloku, plynulý provoz celé elektrárny, ale i to, že má říjen 31 dní. Neděle 25. října byla navíc díky přechodu na zimní čas o hodinu delší, což se na výrobě projevilo více než dvěma milióny kilowatthodin elektřiny,“ uvedl Marek Sviták, tiskový mluvčí elektrárny.

Nejvyšší výroby za dosavadních 179 měsíců provozu dosáhl Temelín symbolicky v říjnu, kdy si elektrárna připomněla patnáct let od startu reaktoru.

Nejvyšší denní výroby dosáhly oba temelínské bloky díky přechodu na zimní čas v neděli 25. října a to 55,504 milionů kWh. Od začátku roku vyrobily oba bloky 12,2 miliardy kilowatthodin elektřiny.

Jaderná elektrárna Temelín.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!