Středa 19. května 2021svátek má Ivo 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Facebook má výpadky. Je problém se zveřejňováním komentářů i fotek

Facebook – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

NEW YORK Internetovou síť Facebook dnes postihly výpadky, jež některým uživatelům znemožnily například psaní komentářů, zveřejňování fotografií a posílání zpráv. Firma uvedla, že tyto výpadky byly důsledkem "síťové údržby". Podle mluvčího již společnost problém vyřešila.

"Ráno jsme při provádění určité síťové údržby zaznamenaly problém, který po krátkou dobu bránil některým uživatelům přispívat na Facebook," uvedl podle listu Wall Street Journal mluvčí. "Problém jsme rychle vyřešili a nyní opět fungujeme na sto procent. Omlouváme se za jakékoliv způsobené potíže," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Facebook je největší sociální sítí na internetu, kterou používá více než miliarda lidí po celém světě. Každý den síť navštíví zhruba 700 milionů uživatelů.

Společnost Facebook se ve druhém čtvrtletí vymanila ze ztráty a zaznamenala prudký nárůst tržeb. Facebook se v poslední době snaží podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, jakou jsou chytré telefony a počítačové tablety.

Facebook v uplynulých měsících představil řadu nových produktů a změn. Firma například podstatně změnila svůj novinkový kanál News Feed, který uživatelům poskytuje přísun novinek od "přátel" nebo ze zvolených webových stránek. Jeden z nejviditelnějších prvků Facebooku má být díky změnám vizuálně bohatší a více zaměřený na mobilní přístroje.

Společnost rovněž představila soubor aplikací s názvem Home pro chytré mobilní telefony založené na nejpoužívanějším operačním systému Android. Nový software má hlouběji propojit nejpopulárnější sociální síť světa s mobilním telefonováním.

Výpadek postihl i facebookovou stránku serveru Lidovky.cz.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!