28. května 2019 18:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Agrofert zavřel tři ze čtyř svých Pražských řeznictví. Projekt nesplnil očekávání

Pražské řeznictví na Vinohradech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské řeznictví na Vinohradech. | foto: Pražské řeznictví

PRAHA Koncern Agrofert již zavřel tři ze svých čtyř prémiových Pražských řeznictví. V úterý to oznámil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Projekt podle něj nesplnil očekávání, o dalším osudu provozoven firma jedná.

Agrofert začal koncept rozvíjet v roce 2016 na pražských Vinohradech, následně otevřel provozovny v Holešovicích, v ulici Na Poříčí a na Ohradě. Nyní zůstává otevřená pouze vinohradská prodejna.

„Projekt nesplnil naše očekávání. Mohu potvrdit, že k úternímu dni jsou uzavřeny prodejny v Holešovicích, Na Poříčí a na Ohradě. Prodejna na Vinohradské zůstává otevřena. O dalším osudu provozoven stále jednáme. Jednou z možností je převzetí jiným provozovatelem,“ uvedl Hanzelka. Firma nabízí všem pracovníkům stejnou práci v jiných pobočkách firmy PMU, pod kterou síť řeznictví spadala.

Firma PMU podle své výroční zprávy umístěné ve Sbírce listin ke konci loňského roku provozovala v Česku 143 prodejen. Loni se dostala do 5,5milionové ztráty proti předloňskému zisku 18,2 milionu korun. Tržby z prodeje zboží jí loni meziročně klesly o více než devět procent na 1,29 miliardy korun.

Agrofert je největším subjektem v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným hráčem v lesnictví a médiích. Předloni zaměstnával zhruba 33 000 lidí, z toho 22 000 v ČR. Koncern vlastnil ještě předloni na začátku roku tehdejší vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). V únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz