Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Boeing získal v srpnu objednávky na osm letadel, včetně 737 MAX, ale zároveň o dvacet přišel

Včerejší pokus Boeingu 777X o vzlétnutí z Washingtonu byl přerušen kvůli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Včerejší pokus Boeingu 777X o vzlétnutí z Washingtonu byl přerušen kvůli... | foto: Reuters

New York Americký výrobce letadel Boeing získal v srpnu objednávky na osm letadel, včetně letošních prvních objednávek na letadlo 737 MAX. Přišel však také o objednávky na 20 letadel.

Sedmý měsíc za sebou tak počet zrušených objednávek překonal počet nově získaných. Od počátku letošního roku získal Boeing objednávky na 67 letadel. Vyplývá to z měsíčních údajů, které dnes Boeing zveřejnil.

V srpnu přišel Boeing o objednávku na dalších 17 letadel 737 MAX, která již od loňského jara nesmí létat. Celkem tak letos odběratelé zrušili nebo převedli na jiný model objednávky na 445 letadel MAX. Celkově přišel Boeing letos o 932 objednávek na letadla.

Boeing v srpnu dodal odběratelům 13 letadel, o pět méně než loni v srpnu. V červenci dodal pouze čtyři letadla. Za osm měsíců letošního roku dodávky letadel klesly o 68,5 procenta na 87 letadel.

První letošní objednávka na stroj MAX přišla od polských Enter Air, které si objednaly dvě letadla s opcí na dvě další. Boeing také získal tři objednávky na MAX od neidentifikovaných zákazníků.

Americký výrobce letadel se kromě problémů se svým nejprodávanějším letadlem 737 MAX dostal letos do dalších problémů kvůli koronavirové krizi. Ta paralyzovala leteckou dopravu a prudce snížila poptávku po nových letadlech. V roce 2018, ještě před problémy s letadly MAX, Boeing prodal rekordních 806 letadel, napsala agentura Reuters.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Bývala jsem královna diskoték, teď jezdím na traktoru, směje se vinařka

Petra Brédová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na řetízku se jí pohupuje stříbrný traktůrek, na zádech má vytetovaný kombajn. Z Košic to vzala do jihomoravské vesnice...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...