22. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britský výrobce luxusního zboží Burberry své výrobky raději pálí, než aby je zlevnil

Oděv Burberry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oděv Burberry. | foto: Burberry

LONDÝN Britský výrobce luxusního módního zboží Burberry loni zlikvidoval neprodané oblečení, doplňky a parfémy za 28,6 milionu liber (830 milionů korun). Aby zachoval exkluzivitu značky, nechal totiž zboží raději spálit, než by je zlevnil.

Firma k tomu uvedla, že spalování se provádí ekologicky šetrným způsobem a že výsledná energie se ukládá. Společnost proslulá především svými šátky a kabáty s typickým vzorem béžovo-červeno-černé kostky se nechová jinak než ostatní módní domy, které dávají přednost pálení před možností, že by zboží mohlo být rozkradeno či znehodnoceno prodejem za nižší cenu. Hodnota loni spálených výrobků značky Burberry byla o šest procent vyšší než v předchozím finančním roce.

Firma obchodovaná na londýnské burze a zahrnutá do hlavního akciového indexu britské burzy s cennými papíry FTSE 100 sdělila, že loňský rok byl neobvyklý. Kvůli prodeji licence na své parfémy a kosmetiku americkému koncernu Coty musela zničit právě především velké množství starších voňavek.

Společnost Burberry vykázala v minulém finančním roce do 31 .března pětiprocentní růst zisku na 413 milionů liber (12 miliard korun). Odbyt ale zůstal v porovnání s předchozím rokem téměř beze změny na 2,7 miliardy liber (78,3 miliardy korun).

ČTK, Reuters

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!