21. ledna 2016 11:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Češi si od Němců koupili ‚hrůzný‘ a ‚nabubřelý‘ hotel Don Giovanni

Hotel Don Giovanni stojí také v těsné blízkosti Olšanských hřbitovů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel Don Giovanni stojí také v těsné blízkosti Olšanských hřbitovů. | foto: ČTK

PRAHA Německá společnost Dorint prodala jeden z největších hotelů v Praze Dorint Don Giovanni české společnosti Czech Inn Hotels a skupině zahraničních investorů. Pražský hotel Don Giovanni, stojící v sousedství Olšanských hřbitovů, za své provedení schytal v minulosti hodně kritiky od odborné i laické veřejnosti.

Hodnota transakce je podle informací agentury ČTK v řádu stovek milionů korun. Oficiální jméno hotelu Dorint Don Giovanni se mění na původní Hotel Don Giovanni.

Všichni zaměstnanci hotelu nadále zůstávají ve stávajících pozicích kromě generálního a finančního ředitele.

„Budeme v průběhu roku 2016 investovat několik desítek milionů korun do zvýšení standardu vnitřního vybavení tak, abychom ještě pozvedli poskytované služby na úroveň jednoho z nejlepších čtyřhvězdičkových hotelů v Praze,“ uvedla nová ředitelka hotelu Markéta Hedejová.

Don Giovanni, stojící na kopci nad pražskými Strašnicemi, v minulosti kritizovala řada známých odborníků, včetně architekta Jana Kaplického či Evy Jiřičné, která v souvislosti se stavbou hovořila o „hrůzném hotelu“. Historik architektury Zdeněk Lukeš zase označil jeho architekturu za pyšnou a nabubřelou.

Lidovky.cz Dona Giovanniho v roce 2010 zařadili v anketě mezi deset nejnenáviděnějších staveb v Česku.

Za nejošklivější moderní budovu v Praze byl často označován už v minulosti.
V těsném závěsu se na druhém místě umístil hotel Don Giovanni.

Don Giovanni nabízí téměř 400 pokojů a disponuje 30 konferenčními sály s celkovou kapacitou 2000 míst. Stavba byla zahájena v roce 1993 a hotel byl slavnostně otevřen na jaře 1995. Hotel, pojmenovaný podle Mozartovy opery, původně provozoval řetězec Rogner.

Od března 2000 byl jediným provozovatelem německý hotelový řetězec Dorint Hotels & Resorts.

Czech Inn Hotels je řetězec sedmnácti hotelů s více než 1100 pokoji. Firma byla založena v roce 2003. Většina hotelů je čtyřhvězdičkové kategorie, které jsou provozovány na základně dlouhodobých nájemních smluv. Firma především provozuje hotely a gastronomická zařízení v Praze.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.