Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká hra hledá drsňáky. Dnešní herci jsou ubrečení, zlobí se šéf projektu Vávra

Obrázky ze hry Kingdom Come: Deliverance. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obrázky ze hry Kingdom Come: Deliverance. | foto: kingdomcomerpg.com

PRAHA Česká počítačová hra Kingdom Come: Deliverance s potenciálem dobýt svět, má problém. Autorům se nedaří najít dostatečně drsné herce pro dabing virtuálních postav. Titul se totiž odehrává ve středověku a hlavní hrdina by tak rozhodně neměl být jemný. „Máme problém sehnat představitele pro drsnější postavy jako vojáky, rytíře, nebo bandity,“ postěžoval si šéf projektu Daniel Vávra.

„Z nějakého, pro mě ne zcela pochopitelného důvodu, dnes drtivá většina mladých herců (a teď se vážně nechci nikoho dotknout) má elasťáky a jsou strašně emo. Což se projevuje tak, že když mají říct větu: ‚Našel jsem klíče‘, tak se u toho rozbrečí,“ postěžoval si Vávra v ironickém příspěvku na svém facebookovém profilu.

Obsadit v Česku drsné anglicky mluvící herce je podle něj problém.

„Je těžké sehnat určité typy představitelů. Obzvláště pokud jste ještě u konkrétní postavy dost omezeni věkem a jazykem. Stallonů, Willisů, nebo Tomů Hardyů u nás moc neběhá. Možná proto, že tu nenajdou tolik uplatnění, vzhledem k takřka naprosté absenci akčnějších žánrovek,“ popsal Daniel Vávra.

Projekt má přitom, co se týče hereckého obsazení, nemalé ambice. Hlas propůjčí virtuálním postavám zhruba padesát lidí a namluvit by pro jednu jazykovou verzi měli více než 100 hodin dialogů. Rozmluvení jednotlivých charakterů pak vyjde až na několik milionů korun. Studio nyní prý oslovuje i známá jména ze zahraničí, detaily však neprozradilo.

Češtinu časem

V současné době se autoři soustředí pouze na anglickou verzi. Projekt chce dobýt svět a mateřština tak musí ustoupit na druhou kolej.

„V této chvíli se ještě nepracuje na vývoji českého dabingu, ale samozřejmě s ním počítáme,“ tvrdí Kateřina Matějíčková z Warhorse Studios, které na hře pracuje.

Jak se tvoří herní postava. Klikněte pro zvětšení.

Jak se tvoří herní postava. Klikněte pro zvětšení.

Herní designér Vávra přitom proslul hlavně titulem Mafia, která se jako jedna z prvních tuzemských her pyšnila opravdu profesionálním českým dabingem. Hlavní postavy tehdy namluvili herci jako Marek Vašut, Petr Rychlý či Antonín Molčík.

Tentokrát však bude nutné vtisknout duši daleko většímu množství postav. Hra Kingdom Come se totiž bude odehrávat v husitských Čechách a hráč na svých poutích potká i stovky postav. České reálie budou na hráče pomrkávat i v anglické verzi. „Ve hře se objevují krásné české názvy a jména,“ slíbila Kateřina Matějíčková z Warhorse Studios .

Hra Kingdom Come na sebe strhla pozornost poté, co na začátku roku 2014 vybrala v crowdfundingové kampani přes 36 milionů korun. Část projektu zafinancoval také miliardář Zdeněk Bakala.

Děláme casting na hlavního hrdinu, Měl by to být mladý, mužný chlap se silným hlasem, kterému bude publikum věřit, když...

Zveřejnil(a) Daniel Vavra dne 19. leden 2016

Co je Kingdom Come: Deliverance?

Historická hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance přenese hráče do Českých zemí během husitské revolty. Hra by měla nabídnout otevřený svět, nelineární příběh, velké bitvy, ale i dobývání hradů, které byly vytvořeny podle realistických předloh.

Kingdom Come: Deliverance bude cílena na počítače, ale i konzole nové generace (PlayStation 4 a Xbox One). Kvůli rozsáhlosti autoři hru rozdělili na tři akty. Jeden akt by měl nabídnout příběh s herní dobou kolem třiceti hodin.

První akt hry by měl podle plánu vyjít na konci roku 2015. Lidé, kteří na hru přispěli v rámci internetové sbírky na serveru KickStarter.com, budou moci hru vyzkoušet dříve než ostatní a získat finální kopii za sníženou cenu.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...