7. března 2011 10:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dm drogerie stahuje z trhu závadné biopotraviny. Byl v nich hmyzí trus

Závadné biopotraviny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Závadné biopotraviny |

Drogistický řetězec dm drogerie markt stahuje z trhu závadné šarže čtyř potravinových výrobků - směsi semen, červené čočky, žluté čočky a kousků brusinek a kokosu v kakaové polevě.

Na svých webových stránkách o tom informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Podle ní měly šarže různé závady - od obsahu výměšků hmyzu po špatný obal.

Řetězec stahuje šarži výrobku firmy AlnaturA, označený jako AlnaturA směs semen, balený po 250 gramech. Konkrétně stahuje šarži s datem minimální trvanlivosti červenec 2011. "Ve zkušebních vzorcích byly nalezeny mikroskopické částečky, předpokládá se, že se jedná o výměšky hmyzu," uvedla na svých stránkách SZPI.

Dalším stahovaným výrobkem je pětisetgramové balení AlnaturA čočka žlutá s různými daty minimální trvanlivosti, od 19. října 2011 až po 14. únor 2012.

Společnost stahuje šarže výrobků kvůli podezření, že obsahují stopy zbytků přípravků na ochranu rostlin. Ze stejného důvodu firma stahuje z trhu výrobek AlnaturA čočka červená, balení po 500 gramech. Jedná se o šarže s různými daty trvanlivosti mezi 30. listopadem 2011 a 24. lednem 2012.

Kvůli záměně spotřebitelského obalu dm drogerie markt stahuje šarži výrobku Peggy kousky kokos a brusinky v kakaové polevě. Jedná se o stogramové balení s datem minimální trvanlivosti 23. července 2011.

Zákazníci, kteří výrobky s uvedenými šaržemi zakoupili, je mohou vrátit v kterékoli prodejně dm.

lab mol

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CHIRURG

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč