Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Estrádu Mattoni na ČT hájil Dvořák smlouvou, která podle bloggera neexistovala

Generální ředitel České televize Petr Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel České televize Petr Dvořák. | foto: ČTK

PRAHA Na spolupráci s Karlovarskými minerálními vodami není nic neobvyklého a máme ji ošetřenou i smluvně, tvrdil serveru Lidovky.cz šéf České televize Petr Dvořák. Smlouvu ohledně estrády Mattoni Koktejl Festival však Dvořák podepsal až jedenáct dní po jejím odvysílání. Tedy až poté, co se o propojení veřejnoprávní stanice se soukromou firmou začal zajímat server Lidovky.cz.

V pátek 18. srpna nabídl první kanál České televize divákům v hlavním večerním vysílacím bloku barmanskou show Mattoni Koktejl Festival. Devadesátiminutový přenos se zařadil po bok dalším společným projektům, které veřejnoprávní televize s Karlovarskými minerálními vodami připravuje.

Namátkou: třináctidílný seriál Prodavač vody o zakladateli podniku Heinrichu Mattonim nebo billboardová kampaň k 60. výročí vysílání České televize. V prvním případě budou projekt Karlovarské minerální vody sponzorovat, druhý dokonce firma zaplatila kompletně.

Sledujeme nadstandardní partnerství ČT a Mattoni

Petr Dvořák, generální ředitel České televize, si spolupráci se soukromou firmou pochvaluje a na zařazení její barmanské show do vysílání nevidí nic špatného. Obavy z nadměrné propagace výrobce minerálky vyvracel v Dvořák v rozhovoru, který server Lidovky.cz zveřejnil 29. srpna.

„Na odvysílání pořadu byla uzavřena nejen smlouva o podmínkách pořízení zvukově obrazového záznamu, ale i klasická sponzorská smlouva. Veškeré obchodní plnění, které se zde objevilo, bylo tedy řádně ošetřeno,“ obhajoval Dvořák product placement na hlavním kanále ČT.

Smlouva, která nebyla

Blogger Pavol Mačinga má však v rukou důkaz, že šéf ČT nemluvil pravdu. V době, kdy Dvořák e-mailem odpovídal na dotazy serveru Lidovky.cz zaslané v pátek 23. srpna, totiž smlouva mezi Karlovarskými minerálními vodami (KMV) a České televizi uzavřena podle něj nebyla.

Blog Pavola Mačingy - bloggermacinga.com

Blog Pavola Mačingy - bloggermacinga.com

Mačinga si na základě zákona o svobodném přístupu k informacím vyžádal všechny smlouvy mezi oběma podniky. Z nich vyplynulo, že smlouva o odvysílání barmanské show byla podepsána až 11 dní po jejich odvysílání – 29. srpna. Tedy minimálně den poté, co o ní Dvořák suverénně hovořil jako o hotové věci.

ČT v reakci pro server Lidovky.cz popsala, že smlouvu před Dvořákem podepsal jeho podřízený - smlouvu prý televize uzavřela 9. srpna.

Vyjádření České televize:

"V posledních dvou letech došlo v České televizi k nastavení transparentních postupů v procesu schvalování smluv, ty předpokládají primárně parafování smlouvy těmi vedoucími pracovníky České televize, do jejichž gesce smlouva spadá, a následně generálním ředitelem ČT.

Smlouvy týkající se sponzoringu, product placementu a online propagace související s Mattoni Koktejl Festivalem byly uzavřeny 9. 8. Smlouva o podmínkách pořízení zvukově obrazového záznamu rovněž prošla řádným schvalovacím procesem. K určitému prodlení ve schvalovacím procesu došlo, a to z důvodu čerpání dovolených některých zaměstnanců ČT v období letních prázdnin. Elektronicky byla finitně Smlouva o podmínkách pořízení zvukově obrazového záznamu schválena generálním ředitelem ČT i protistranou 22. 8. Následně došlo k podpisu písemného vyhotovení obou parré smluv," stojí v prohlášení ČT pro server Lidovky.cz.

Vizuál kamapně Vše nejlepší ČT s Jolanou Voldánovou.

Vizuál kamapně Vše nejlepší ČT s Jolanou Voldánovou.

Ze souhrnu smluv také vyplývá, že květnová billboardová kampaň k 60. výročí veřejnoprávního kanálu byla zcela v režii Karlovarských minerálních vod. Ačkoliv v ní vystupovaly tváře ČT a využívala i loga televize, oficiálně šlo o reklamu výrobce minerálky, která smluvně ošetřena nebyla.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...