16. března 2018 13:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Miliardář Korecký chystá ve Špindlerově Mlýně hotel za půl miliardy

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

ŠPINDLERŮV MLÝN (Trutnovsko) Miliardář a průmyslník Michal Korecký plánuje v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn výstavbu pětihvězdičkového hotelu. Postavit by ho měl na lukrativním pozemku u dojezdu sjezdovek v areálu Svatý Petr. Pozemek Korecký koupil od města ve veřejné soutěži za 50 milionů korun na společnost Hotel Saint Peter.

Údajně by mělo jít o nejluxusnější hotel na českých horách. Uvedl to v pátek web časopisu Forbes.

Podle informací Forbesu je Korecký do stavby připraven investovat více než půl miliardy korun. Za firmou Hotel Saint Peter podle Forbesu formálně stojí kyperská společnost Profelis Aurata a jako jednatelé vystupují právníci Jiří Brož a Lukáš Sedlatý, kteří se už v minulosti u projektů bývalých akcionářů Škody Transportation, mezi které patřil i Korecký, angažovali. Se stavbou hotelu u sjezdovek počítá územní plán města. Podle radnice je investor ve fázi příprav, o stavební povolení dosud nepožádal.

O pozemek pro hotel měla podle Forbesu zájem i společnost Melida, která provozuje špindlerovský skiareál a za níž stojí Slovák Igor Rattaj, lobbista Tomáš Hrdlička, bývalý šéf ČEZ Martin Roman a podíl v ní drží i sám Korecký. Melida za pozemek o rozloze 2800 metrů čtverečních městu podle neoficiálních informací nabídla 36 milionů korun. Melida již ve Svatém Petru provozuje hotel Lenka.

Michal Korecký. Jeden ze spolumajitelů, o němž se loni hovořilo v souvislosti s...

Michal Korecký.

Společnost Melida se podle Forbesu také v těchto dnech se sportovními svazy dohodla na prodloužení nájmu místního areálu a sama v okolí svatopetrských sjezdovek chystá rozsáhlou výstavbu. Podle dohody bude Melida provozovat skiareál dalších bezmála 40 let. Původní dohoda o pronájmu byla mezi Melidou a Českou unií sportu uzavřena v roce 2012 na 20 let.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!