8. října 2012 12:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výhra každých pět minut, Fortuna chystá novou loterii

fortuna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy fortuna | foto: ČTK

PRAHA Sázková společnost Fortuna zveřejnila základní obrysy plánu, jak dostat do poloviny příštího roku svůj loterijní byznys do zisku.

"Firma chce nové sázkaře přilákat úpravou pravidel číselné hry Loto a plánuje zavedení nového produktu," sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Číselné loterie byly dosud pro Fortunu ztrátové. Podle mluvčího se Loto díky úpravě stane pro zákazníky atraktivnější.

Fortuna

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí na slovenském, polském a maďarském trhu. Většinový podíl ve Fortuně drží skupina Penta.

"Ještě do konce roku spustíme rychlou hru s losováním každých pět minut a dále rozšíříme paletu stíracích losů, které jsou již nyní velmi úspěšné," uvedl mluvčí.

Hlavní doménou Fortuny jsou kurzové sázky. Firma ale loni stejně jako konkurenční Tipsport vstoupila na trh číselných loterií. Byla to doba, v níž krachovala Sazka a nebylo jisté, co se s trhem číselných loterií bude dít dál. Loterijní byznys Sazky nakonec před rokem převzaly skupiny PPF a KKCG a jejich Sazka sázková kancelář nyní ve svém segmentu ovládá většinu trhu.

Akcie Fortuny se obchodují na pražské burza, firma proto musí na rozdíl od Tipsportu a Sazky čtvrtletně zveřejňovat výsledky hospodaření. Z posledních vyplynulo, že za první polovinu letošního roku firma na loteriích prodělala tří miliony eur, tedy asi 75 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!