2. března 2017 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Huawei P10 je jasný kandidát na fotomobil roku. Bude i dráždivě zelený

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Huawei P10 představený na veletrhu MWC v Barceloně láká uživatele na špičkový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Huawei P10 představený na veletrhu MWC v Barceloně láká uživatele na špičkový... | foto: Luděk Vokáč, Česká pozice

BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) V Barceloně představený Huawei P10 a jeho vylepšená varianta P10 Plus jsou víceméně evolucí loňského modelu P9. Ještě více se pak svou filosofií přiblížily iPhonu, se kterým své produkty šéf mobilní divize Huawei Ridhard Yu rád srovnává.

Když vezmeme nový Huawei P10 do ruky, na první pohled velké změny oproti loňskému modelu P9 nezaznamenáme. Design se trochu přiblížil iPhonu 7, vliv na to má i nové umístění čtečky otisků prstů pod displejem.

Telefon ani nepůsobí oproti loňskému modelu zásadně kompaktněji, byť má nepatrně menší displej (5,1 oproti 5,2 palce). Navenek to vypadá, že Huawei to s inovacemi nepřehání, jako by čekal, s čím přijde konkurence a co se uchytí.

V praxi ale P10 působí jako výborně vyladěný produkt a to bude pro mnoho uživatelů důležitější než bombastické parametry a lákavé funkce, které nakonec nikdo nevyužije. P10 ukazuje, jak vypadá v současnosti asi nejlepší špičkový mobil s konzervativním zaměřením.

A ani ty špičkové parametry mu nakonec nechybí – rychlý procesor Kirin 960, 4 GB RAM a veškeré možné moderní technologie, včetně důrazu na špičkovou výdrž baterie, budou uživatelům imponovat. Výborně vyladěný je také operační systém Android, který se tu nachází ve verzi 7.0.

Huawei P10 Plus představený na veletrhu MWC v Barceloně dostal oproti menšímu modelu P10 vylepšený fotoaparát
Huawei P10 Plus představený na veletrhu MWC v Barceloně dostal oproti menšímu modelu P10 vylepšený fotoaparát

Modelem, který asi nejvíc zaujme technické nadšence, je ovšem lepší model P10 Plus. Ten má větší 5,5palcový displej s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), lepší baterii a především lepší fotoaparát. Špičkový dvojitý foťák tu totiž na rozdíl do modelu P10 dostal i novou optiku, která propustí k čipům více světla.

Tohle je jasný kandidát na nejlepší fotomobil letošního roku a i přes svůj docela konzervativní vzhled opravdu špičkový mobil.

A nakonec nemusí být novinka od Huawei ani tak konzervativní. Kdo ocení odvážnější styl, zvolí některou ze zářivých barev, které Huawei přinese na trh. Lákadlem mají být modrá Dazzling Blue a zelená Greenery, obě v praxi vypadají opravdu skvěle. Modrá vyhoví širšímu publiku, zelená je pro ty nejodvážnější jedince. K tomu bude P10 k dispozici třeba v keramické bílé variantě a v řadě matných kovových odstínů.

  • 0Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.