2. března 2017 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Huawei P10 je jasný kandidát na fotomobil roku. Bude i dráždivě zelený

Huawei P10 představený na veletrhu MWC v Barceloně láká uživatele na špičkový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Huawei P10 představený na veletrhu MWC v Barceloně láká uživatele na špičkový... | foto: Luděk Vokáč, Česká pozice

BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) V Barceloně představený Huawei P10 a jeho vylepšená varianta P10 Plus jsou víceméně evolucí loňského modelu P9. Ještě více se pak svou filosofií přiblížily iPhonu, se kterým své produkty šéf mobilní divize Huawei Ridhard Yu rád srovnává.

Když vezmeme nový Huawei P10 do ruky, na první pohled velké změny oproti loňskému modelu P9 nezaznamenáme. Design se trochu přiblížil iPhonu 7, vliv na to má i nové umístění čtečky otisků prstů pod displejem.

Telefon ani nepůsobí oproti loňskému modelu zásadně kompaktněji, byť má nepatrně menší displej (5,1 oproti 5,2 palce). Navenek to vypadá, že Huawei to s inovacemi nepřehání, jako by čekal, s čím přijde konkurence a co se uchytí.

V praxi ale P10 působí jako výborně vyladěný produkt a to bude pro mnoho uživatelů důležitější než bombastické parametry a lákavé funkce, které nakonec nikdo nevyužije. P10 ukazuje, jak vypadá v současnosti asi nejlepší špičkový mobil s konzervativním zaměřením.

A ani ty špičkové parametry mu nakonec nechybí – rychlý procesor Kirin 960, 4 GB RAM a veškeré možné moderní technologie, včetně důrazu na špičkovou výdrž baterie, budou uživatelům imponovat. Výborně vyladěný je také operační systém Android, který se tu nachází ve verzi 7.0.

Huawei P10 Plus představený na veletrhu MWC v Barceloně dostal oproti menšímu...
Huawei P10 Plus představený na veletrhu MWC v Barceloně dostal oproti menšímu...

Modelem, který asi nejvíc zaujme technické nadšence, je ovšem lepší model P10 Plus. Ten má větší 5,5palcový displej s QHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů), lepší baterii a především lepší fotoaparát. Špičkový dvojitý foťák tu totiž na rozdíl do modelu P10 dostal i novou optiku, která propustí k čipům více světla.

Tohle je jasný kandidát na nejlepší fotomobil letošního roku a i přes svůj docela konzervativní vzhled opravdu špičkový mobil.

A nakonec nemusí být novinka od Huawei ani tak konzervativní. Kdo ocení odvážnější styl, zvolí některou ze zářivých barev, které Huawei přinese na trh. Lákadlem mají být modrá Dazzling Blue a zelená Greenery, obě v praxi vypadají opravdu skvěle. Modrá vyhoví širšímu publiku, zelená je pro ty nejodvážnější jedince. K tomu bude P10 k dispozici třeba v keramické bílé variantě a v řadě matných kovových odstínů.