26. dubna 2011 10:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kofola expanduje, bude vyrábět Semtex i Erektus

Kofola a Semtex | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kofola a Semtex |

PRAHA Nápojářská společnost Kofola koupila firmu Pinelli, předního tuzemského výrobce energetických nápojů, dodávajícího na trh značky Semtex či Erektus. Společnosti se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

 Zástupci Kofoly o tom dnes informovali na tiskové konferenci.
"Provedená akvizice plně zapadá do naší strategie. Značky společnosti Pinelli jsou na trhu úspěšné, mají bohatou historii a vhodně rozšíří naše portfolio. V neposlední řadě se jedná o zdravou společnost," uvedl generální ředitel Kofoly Jaroslav Barták.

Čtěte také:


"Věříme, že v tomto segmentu je velký prostor pro lokálního hráče. Z takové pozice totiž kdysi startovala i samotná Kofola," dodal
Společnost Kofola je součástí stejnojmenné nápojářské skupiny Kofola sídlící v Polsku.

Skupině loni výrazně klesl zisk o téměř 400 milionů korun na 88 milionů Kč (14,6 milionu zlotých). Skupina prodala méně nápojů.
Příčinami byly růst cen surovin, špatné počasí a vysoká konkurence. Skupina působí kromě Polska a Česka také v Rusku a na Slovensku. Mezi její nejvýznamnější značky patří Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík nebo Paola.

Firma Pinelli byla založena v roce 1993. Po počáteční orientaci na ovocné nápoje se zaměřila na výrobu energetických nápojů. V roce 1995 uvedla na trh jako první v Česku nápoj tohoto typu pod názvem Semtex Exkluzive energy drink, poté následovaly další značky.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!