Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lidl nemile zaskočil zákazníky. Na celou neděli zavřel prodejny

Lidl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidl. | foto: ČTK

Chtěli si v neděli nakoupit v Lidlu, ale měli smůlu. Většina prodejen byla celý den zavřená, výjimku dostala jen Morava. Firma pořádá akce pro zaměstnance. Na webových stránkách Lidlu ale informace o zavření prodejen chybí, mnoho lidí se na nákup vypravilo marně a před prodejnou je čekalo nemilé překvapení.

"Děkuji tímto za dnešní hodinovou a zbytečnou jízdu po vašich několika pobočkách. Příště doporučuji na ceduli uvést, že máte zavřeny VŠECHNY prodejny. A ceduli na prodejnu umístěte s dostatečných předstihem, protože málokdo studuje vaše stránky, než si jede nakoupit," stěžuje si jeden zákazník na facebookovém profilu Lidlu.

A není jediný. Lidl v neděli uzavřel většinu prodejen v republice - a nedal o tom na oficiálním webu vědět. Důvod byl podle tiskové mluvčí Jitky Vrbové prostý: "Na prodejnách byly zhruba týden dopředu vylepeny cedulky, považovali jsme to za dostačující. Můžeme brát tuto situaci jako ponaučení, že bychom podobné informace měli dávat i na web." 

Jedinou zmínku najdete na profilu Lidlu na Facebooku: "Milí fanoušci, na neděli jsme si pro naše zaměstnance - jako poděkování za jejich práci - připravili celodenní akci s bohatým programem. Prodejny vyznačené na mapce proto budou zavřené. Předem děkujeme za pochopení." Toto oznámení si ale většina zákazníků nepřečetla.

Mapka uzavřených prodejen

Mapka uzavřených prodejen

To je vidět i z dalších příspěvků. "Proč jsou na Plzeňsku dnes všechny prodejny uzavřené?!" táže se jeden uživatel. "Doporučoval bych, aby příště - až bude zaměstnanecké techtle mechtle - informace o zavření prodejny byla vyvěšena alespoň týden předem a na viditelném místě," píše další. "Informovanost o dnešním uzavření prodejen je nedostatečná, nebyla vyvěšena z dostatečným předstihem na prodejnách, na vašich webových stránkách o tom dokonce není ani řádek! Přitom by stačilo tak málo. Obrovské zklamání," konstatuje rozhořčeně neúspěšný nakupující.

"V neděli jsme se rozhodli uspořádat celodenní zábavnou akci pro zaměstnance jako poděkování za jejich služby. Slavíme totiž deset let na trhu," vysvětlila důvod uzavření prodejen Vrbová. "Podobnou akci jsme pořádali minulý týden na moravských prodejnách, nyní děláme to samé pro české zaměstnance," doplnila mluvčí.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...