20. června 2012 7:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hadamczikova přítelkyně brala 500 korun na hodinu

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik | foto: ČTK

PRAHA Policie prošetřuje práci přítelkyně kouče české hokejové reprezentace Aloise Hadamczika pro Pozemkový fond ČR. Lucie Placzková, dvaadvacetiletá absolventka střední školy bez praxe, dostala 270.000 korun za ekonomické poradenství.

Píší to Hospodářské noviny. Policii zajímá také, že Hadamczik pronajal PF dům v Ostravě za dvojnásobek částky, kterou fond platil za své předchozí tamní sídlo.

ČTĚTE TAKÉ:

Kriminalisté podle deníku pracují s verzí, že Placzková byla sice na výplatní listině PF, a to s platem 500 korun na hodinu, ale ve skutečnosti pro fond nepracovala. Dívka již dříve HN řekla, že PF pomáhala s papírováním. "Policii jsme předali všechny dokumenty. Nemyslím si, že by mohla najít něco nezákonného," sdělil dnes již bývalý šéf PF Radim Zika, který se podle HN s Hadamczikem přátelí.

Lucie Placzková.

Lucie Placzková.

Předražený nájem

Hadamczikovo jméno se objevuje i v dalším případě, kterým se policie v souvislosti s PF zabývá, píší HN. Detektivové prověřují pronájem ostravského sídla fondu. PF se z rozhodnutí Ziky odstěhoval z velké administrativní budovy na nábřeží, a následně si pronajal dům, který vlastní právě Hadamczik. V přepočtu na metr čtvereční údajně fond nyní platí za pronájem dvojnásobek původní částky. Zika hájí rozhodnutí tím, že nové místo je lépe vybavené.

Hadamczik uvedl, že přátelství s ředitelem fondu a dohoda o pronájmu spolu nesouvisely. "O hokej se zajímá celý český národ. Mě zná spousta lidí, i ti, kteří mají významné funkce," řekl HN reprezentační trenér.

ČTK, Lidovky.cz