1. října 2015 18:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Poštovní tiskárnu cenin nově vede bývalý šéf Vojenského zpravodajství Krejčík

Miroslav Krejčík - foto z roku 2006 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Krejčík - foto z roku 2006 | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

PRAHA Novým předsedou představenstva a ředitelem Poštovní tiskárny cenin (PTC) se stal bývalý šéf Vojenského zpravodajství (VZ) Miroslav Krejčík. Do funkce byl v tichosti jmenován počátkem září, napsal ve čtvrtek server E15.cz. Většinovým majitelem tiskárny je státní podnik Česká pošta.

Krejčík vedl Vojenské zpravodajství v letech 2004 až 2007. Do civilu odešel po sporu s tehdejší ministryní obrany Vlastou Parkanovou. Poté byl Krejčík podle E15 konzultantem ČSSD a podnikal v bezpečnostním byznysu. Loni skončil ve funkci ředitele divize informačních a komunikačních technologií České pošty.

Krejčík vystudoval Vysokou vojenskou technickou školu v Liptovském Mikuláši a deset sloužil let u spojovacího vojska. V armádě dosáhl hodnosti generála. V minulosti také byl členem řídícího výboru Rady vlády pro konkurenceschopnost a informační společnost.

Poštovní tiskárna cenin se zaměřuje na tisk známek a cenin vyžadujících vysoký stupeň ochrany. Tiskne například akcie, dluhopisy, šeky, směnky, kolky, vstupenky a stravenky. V PTC drží 51,03 procenta akcií Česká pošta, která podle rámcové smlouvy schválené vládou nakoupí od PTC do konce roku 2019 známky a další ceniny za víc než 150 milionů korun bez DPH. Zakázku bude hradit ze svého rozpočtu.

Předloni poštovní tiskárna vyrobila poštovní ceniny a jiné tiskoviny pro Českou poštu přibližně za 31,2 milionu korun. Dále tiskla pro pošty na Slovensku, ve Slovinsku, Vatikánu a v Portugalsku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz