25. června 2012 14:20, aktualizováno  16:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prodej pivovaru platí, Primátor patří firmě LIF

Pivo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

HRADEC KRÁLOVÉ Krajský soud v Hradci Králové v pondělí opět zamítl žalobu na neplatnost prodeje městského pivovaru v Náchodě liberecké firmě LIF, prodej tedy platí. Neplatnosti smlouvy se domáhá společnost Pivovar Holba, která byla jedním z uchazečů o podnik. Město ho prodalo v březnu 2009.

Krajský soud spor řešil již loni v březnu, kdy žalobu společnosti Pivovar Holba také zamítl. Pražský vrchní soud však odvolání Holby vyhověl a případ vrátil do Hradce k prvoinstančnímu rozhodnutí.

Největší pivovar v hradeckém kraji

Výstav pivovaru Primátor, který je největším pivovarem v hradeckém kraji, se pohybuje na úrovni 130.000 hektolitrů. Více než pětinu prodeje zajišťuje export. Pivovar se profiluje jako výrobce speciálních piv. Do skupiny LIF v Česku patří také pivovary Svijany a Rohozec.

Pivovar, který nyní nese název Primátor, prodalo město liberecké firmě LIF za 150 milionů korun. Společnost Pivovar Holba nabídla 185 milionů korun.

Podle tehdejšího vedení radnice by však město při akceptování podmínek Holby za pivovar dostalo pouze 136,5 milionu korun. Pokud by soudy smlouvu označily za neplatnou, hrozilo by to, že by si LIF a město musely vrátit peníze a pivovar. Radnice však 150 milionů korun, které za pivovar dostala, už nemá. Za peníze z pivovaru postavilo město novou základní uměleckou školu a opravilo budovu polikliniky.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÁ PODPORA - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč