3. srpna 2009 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Realitky chtějí obchodovat jen s Vietnamci. Mají totiž peníze

Vietnamec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vietnamec | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Zatímco realitní trh dnes skomírá a najít dostatečně movitého kupce je mnohem obtížnější než v minulosti, vietnamští obchodníci jsou stále při chuti a hlavně při penězích. Podle realitních kanceláří jde prakticky o jedinou skupinu, u které se krize vůbec neprojevila snížením zájmu o nákup nových obchodů či skladů.

Problémy s úvěry se jich netýkají a prodávající jsou si velmi dobře vědomi, že právě Vietnamci jsou pro ně nejlepší zárukou bezproblémového a včasného splácení. Někdy proto dokonce jiné zájemce ani nehledají.

"Tato komunita vždy měla výhodu, že když už si s někým plácli, financování tím bylo automaticky zajištěno. Způsob, jakým jsou zvyklí přistupovat k penězům, dnes může představovat značnou výhodu," potvrdil Jiří Fajkus z představenstva realitní společnosti Real Spektrum Group.

Asijská bistra, obchůdky s potravinami nebo stará obchodní centra přestavěná do podoby krytých tržnic s oblečením a smíšeným zbožím tak v Česku stále vyrůstají jako houby po dešti. A přestože podle většiny odborníků by měl propad poptávky dopadnout plnou silou i na tento druh podnikání, zájem Vietnamců o investice do nemovitostí zatím nepolevuje.

Jak Vietnamci zachraňují český realitní trh si přečtěte v pondělním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!