20. dubna 2013 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda Auto představila v Šanghaji nový Rapid pro čínský trh

Automobilka představila na autosalonu v Šanghaji nový model Škoda Rapid přizpůsobený pro čínský trh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka představila na autosalonu v Šanghaji nový model Škoda Rapid přizpůsobený pro čínský trh. | foto: ČTK

PRAHA/ŠANGHAJ Škoda Auto chce v budoucnu prodávat v Číně zhruba půl milionu vozů ročně. Velký význam přitom přikládá Rapidu, jehož model přizpůsobený pro čínský trh nyní představuje na autosalónu v Šanghaji. Automobilka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Čína už dnes představuje pro firmu největší trh, loni tam dodala zákazníkům 235.700 vozů, meziročně o sedm procent víc.

Rapid přizpůsobený pro Čínu má v Šanghaji svou výstavní premiéru, na místní trh vstoupí ještě v dubnu. "Rapid - a s ním také další nové modely - nám v příštích letech umožní i nadále růst," uvedl předseda představenstva Winfried Vahland.

Rapid bude v Číně dostupný v devíti druzích výbavy. Vůz na čínský trh vstupuje s karoserií sedanu se stupňovitou zádí. Hlavní cílovou skupinou jsou především rodiny. V nabídce se řadí mezi modely Škoda Fabia a Škoda Octavia, tedy do nejsilnějšího, kompaktního segmentu. Cílené modifikace designu míří na vkus čínských zákazníků. Zahrnují mimo jiné například vyšší podíl chromovaných prvků. Rapid v Číně přichází se dvěma úspornými benzinovými motory 1,4 MPI/66 kW a 1,6 MPI/81 kW.

Před zahájením autosalonu v Šanghaji v Číně Škoda představila nový Superb, V Číně se loni prodalo 40 procent všech superbů. Automobilka v Číně vystavuje také varianty modelů Fabia a Octavia. Na trh přijdou i Škoda Yeti a Superb Combi.

ČTĚTE ZDE:

Do roku 2018 chce Škoda Auto vyrábět minimálně 1,5 milionu aut ročně. Do roku 2015 chystá kompletní obměnu všech modelů. Loni Škoda zvýšila prodej o sedm procent na 939.200 aut, což představuje meziroční nárůst o 6,8 procent.

Nejprodávanějším modelem značky v Číně je Octavia, na její konto šlo v roce 2012 v této asijské zemi celkem 142.800 prodaných aut. Příští rok na čínský trh vstoupí Octavia nové, třetí generace.

Lidovky.cz, ČTK