Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Společnost Facebook najme do konce roku v Británii 1000 lidí, půjde hlavně o technologie

Facebook, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook, ilustrační foto. | foto: Reuters

Londýn  Americká internetová společnost Facebook do konce letošního roku zaměstná v Londýně dalších 1000 lidí. Více než polovina pozic bude souviset s technologiemi - softwarovým inženýrstvím, podobou produktů a zpracováním dat. Část nové pracovní síly se ale bude zabývat škodlivým obsahem na internetu. Pro Facebook tak bude v Británii pracovat kolem 4000 lidí, uvedl server BBC.

Mnoho nových pozic bude zaměřeno na vývoj nástrojů, které budou na facebooku a dalších platformách, jako je WhatsApp, Messenger a Instagram, detekovat a odstraňovat škodlivý obsah. Přesný počet těchto pracovních míst společnost neupřesnila.

Úřady a vlády vyvíjejí na provozovatele sociálních sítí tlak, aby odstraňovaly příspěvky šířící politický extremismus či sebepoškozování, spam s politickým obsahem, teroristický obsah a podobně.

Facebook se rozhodl do organizace dohledu nad příspěvky více investovat v roce 2017 po sebevraždě Molly Russellové, řekl Steve Hatch z vedení Facebooku pro severní Evropu. Čtrnáctiletá Russellová podle rodičů spáchala sebevraždu, protože na instagramu sledovala obsah týkající se sebevražd a sebepoškozování.

„Tragická smrt Molly Russellové nás jako společnost donutila zastavit se a přiznat si existenci problému, na který se musíme více soustředit,“ řekl Hatch. „Tyto změny jsme zaváděli do provozu soustavně v průběhu uplynulých 12 měsíců,“ dodal.

Společnost podle něj detekovala a odstranila dva miliony příspěvků z facebooku a 800 000 dalších z instagramu. Cílem společnosti Facebook je ze sociálních sítí odstranit veškerý škodlivý obsah, uvedl Hatch.

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

David Hecl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

První slova zdrceného expartnera ke smrti Zuzany Drnek. Co za tím podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...