Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šťáva Ovocňák přišla o značku Klasa. Firma je lepila i na neoceněné výrobky

Šťávy Ovocňák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťávy Ovocňák. | foto: Ovocňák

PRAHA Ovocné a ovocně-zeleninové šťávy a pyré s názvem Ovocňák, které vyrábí společnost Toko Agri, přišly o značku kvality Klasa. Firma užívala značku i na neoceněných výrobcích. Letos jde o třetí případ odebrání značky.

„Ačkoliv značkou Klasa bylo oceněno 21 výrobků, na svém obalu ji měly i výrobky neoceněné. Druhým důvodem je fakt, že u výrobků, které již ocenění získaly, byly provedeny neschválené změny obalů,“ uvedla mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková.

Pochybení prokázaly výsledky kontroly ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce a zjištění při kontrole žádosti v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol.

„Dojde-li k odebrání značky, je to pro zákazníka důkaz, že o značku pečujeme a staráme se, aby se parametry, za které byl výrobek ohodnocen, neměnily. Udělením značky posouzení kvality nekončí, ale naopak začíná,“ dodala Nováková.

Vlastníkem a gestorem značky je ministerstvo zemědělství, správcem je SZIF. Klasu uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003.

Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu. Nyní lze značku nalézt na obalech 993 produktů od 217 výrobců.

Letos přišly o značku Klasa dva výrobci, mimo jiné společnost Maso West s výrobkem Šumavská hrubozrnná paštika. Loni šlo také o dvě společnosti.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!