28. července 2017 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šťáva Ovocňák přišla o značku Klasa. Firma je lepila i na neoceněné výrobky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šťávy Ovocňák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťávy Ovocňák. | foto: Ovocňák

PRAHA Ovocné a ovocně-zeleninové šťávy a pyré s názvem Ovocňák, které vyrábí společnost Toko Agri, přišly o značku kvality Klasa. Firma užívala značku i na neoceněných výrobcích. Letos jde o třetí případ odebrání značky.

„Ačkoliv značkou Klasa bylo oceněno 21 výrobků, na svém obalu ji měly i výrobky neoceněné. Druhým důvodem je fakt, že u výrobků, které již ocenění získaly, byly provedeny neschválené změny obalů,“ uvedla mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková.

Pochybení prokázaly výsledky kontroly ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce a zjištění při kontrole žádosti v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol.

„Dojde-li k odebrání značky, je to pro zákazníka důkaz, že o značku pečujeme a staráme se, aby se parametry, za které byl výrobek ohodnocen, neměnily. Udělením značky posouzení kvality nekončí, ale naopak začíná,“ dodala Nováková.

Vlastníkem a gestorem značky je ministerstvo zemědělství, správcem je SZIF. Klasu uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003.

Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu. Nyní lze značku nalézt na obalech 993 produktů od 217 výrobců.

Letos přišly o značku Klasa dva výrobci, mimo jiné společnost Maso West s výrobkem Šumavská hrubozrnná paštika. Loni šlo také o dvě společnosti.

ČTK
  • 0Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.