17. srpna 2013 9:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Telefónica čelí exekuci kvůli odpojení svého klienta

Sídlo Telefóniky O2 na pražském Žižkově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo Telefóniky O2 na pražském Žižkově. | foto: ČTK

PRAHA Telefónica Czech Republic čelí exekuci kvůli odpojení více než pěti tisíc datových SIM karet společnosti 4Call. Telefónica tvrdí, že jim firma dluží přes 23 milionů korun. 4Call to ale popírá a tvrdí, že operátor má chyby v účetnictví a za některé služby, například roaming, účtuje mnohonásobně víc, než je oprávněn. Firmě tak vznikly mnohamilionové škody.

Mladé frontě Dnes to řekla jednatelka 4Call Tereza Němcová. Karty využívají například České dráhy nebo železniční nákladní dopravce Metrans Rail a přes jednotky 4Call sledují pohyb vlaků a přenáší data v EU.

ČTĚTE TAKÉ:

Český telekomunikační úřad v červnu Telefónice předběžným opatřením nařídil, že musí 4Call i nadále poskytovat své služby. Operátor to ale nerespektoval a karty odpojil. Firma proto přešla k jinému operátorovi a obrátila se na Obvodní soud pro Prahu 4, který nařídil exekuci.

"Telefónica jedná z pozice síly a nerespektováním zákona způsobuje mnohamilionové škody," uvedla Němcová. Telefónica tvrdí, že 4Call porušila podmínky jejich smlouvy, sdělil listu mluvčí operátora Hany Farghali.

Telefónica proto podala návrh na zastavení exekuce. "Podobný případ jsme řešili už v minulosti a ČTÚ nám dal nakonec za pravdu," dodal Farghali.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - PŘÍPRAVÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč