8. dubna 2019 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tenista Radek Štěpánek vstoupí do firmy, která myje auta bez vody

Radek Štěpánek při představování hráčů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek při představování hráčů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha Ve společnosti No-H2O, která nabízí ruční mytí automobilů bez použití vody, se angažuje bývalý tenista Radek Štěpánek. Do firmy No-H2O vstoupí jako akcionář. Štěpánek předloni ukončil tenisovou kariéru, nyní se kromě rodiny se věnuje obchodním aktivitám.

„Věnuji se především ekologickým projektům a jedním z nich je No-H2O. Dokážeme nabídnout zákazníkům mytí automobilu bez použití vody, což znamená, že v průměru ušetříme 135 litrů vody za jedno umyté auto. Každý ušetřený litr se počítá,“ uvedl Štěpánek, který se angažuje také například projektech regulace palivových aditiv. 

Radek Štěpánek
Tenista a vítěz Davis Cupu Radek Štěpánek.

Při čištění auta bez vody speciální přípravky vytvoří kolem nečistot obal a utěrkami z mikrovláken se odstraní.

Společnost No-H20 vznikla v Irsku v roce 2007. Za jejím vznikem stojí automobilový závodník GT3 Emmet O’Brien. Vychází ze zásady, že prakticky všechno lze vyčistit bez použití vody.

Medaile od prezidenta

Štěpánek, který loni v listopadu oslavil čtyřicátiny, se tenisu profesionálně věnoval od roku 1996. Vyhrál pět turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře. V letech 2012 a 2013 získal s českou reprezentací Davis Cup. Na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro získal bronzovou medaili ve čtyřhře. Konec kariéry ohlásil v listopadu 2017. 

Loni mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy v oblasti sportu. Štěpánek je podruhé ženatý s bývalou tenistkou Nicole Vaidišovou, se kterou mají dceru Stellu.

ČTK