8. listopadu 2018 15:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Veterináři našli 300 kg špatně přepravovaného kebabu. Do Krumlova ho vezl Tunisan v německém autě

Kebab (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kebab (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Praha  Veterináři s celníky v minulém týdnu nalezli ve vozidle s německou poznávací značkou na Českokrumlovsku 300 kilogramů polotovarů na kebab přepravovaných za nevhodné teploty, takže se polotovar rozmrazoval. Měl jít do provozoven rychlého stravování v Českém Krumlově, řekl veterinářům řidič vozidla s tuniským pasem. Ve čtvrtek to sdělil Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Provozovateli nyní hrozí 50milionová pokuta.

Veterináře přivolali na místo celníci, kteří vozidlo kontrolovali. Řidič k potravinám nepředložil průvodní doklady. „Kromě tohoto nedostatku zjistila SVS při kontrole, že mrazené potraviny nejsou převáženy při předepsané teplotě, v důsledku čehož již docházelo k jejich rozmrazování,“ dodal Majer. Veterináři nařídili likvidaci masa a znehodnotili ho obarvením.

V říjnu veterináři s celníky odhalili nelegální sklad polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti také na Českokrumlovsku. Bylo v něm 11 tun zmrazeného drůbežího masa. Veterináři vyzvali majitele, aby sklad nechal zaregistrovat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz