24. dubna 2016 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vraťte nám Vlnky, žádá petice. Firma ale výrobu slavné sušenky obnovit neplánuje

Vzniká petice za návrat Vlnek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vzniká petice za návrat Vlnek. | foto: e-petice.czReprofoto

PRAHA Rozhořel se boj o obnovení výroby sušenek Vlnky. Ty se nedávno přestaly prodávat a někteří lidé ztrátu oblíbené laskominy doteď neskousli. Založili proto petici, která má „ty nejlepší sušenky na českém trhu“ vrátit. Firma Mondelez ale zatím tlaku několika stovek jedinců nehodlá ustupovat.

„Podepsáním této petice si zavzpomínáme na tyto výborné sušenky a doufám, že to Mondelez donutí třeba i obnovit výrobu,“ píše se v petici, kterou loni založil uživatel Petr Volhejn. Od té doby boj o oblíbené sušenky vytrvale pokračuje. Dokument podepsalo už skoro tisíc lidí a téměř každý den přibude v diskuzi vzpomínka na staré časy, kdy si lidé mohli Vlnky koupit a vychutnat.

Podle společnosti Mondelez ale není návrat legendárních sušenek zatím na pořadu dne. „Přestože si zpětné vazby našich zákazníků skutečně ceníme, o znovuzavedení výroby sušenek Vlnky na českém a slovenském trhu neuvažujeme. Budeme však i nadále podporovat vývoj a inovace zavedených značek a věříme, že si v naší nabídce produktů najdou zákazníci stejně kvalitní výrobek,“ sdělil za firmu mluvčí Lukáš Hora.

Firma Mondelez patří mezi největší výrobce sušenek a sladkostí v Česku. Stojí mimo jiné za čokoládami Milka či sušenkami Oreo. Výroba Vlnek byla ukočena v roce 2011 kvůli výsledkům z průzkumu trhu společnosti.

Lidovky.cz