Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Huawei má barevné novinky se špičkovým fotoaparátem

Ekonomika

  17:45
BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) - Čínský Huawei se netají ambicemi stát se do několika let jedničkou na poli mobilních telefonů. Pomoci mu k tomu mají novinky P10 a P10 Plus, které firma představila v Barceloně před veletrhem MWC. Jejich zbraní bude skvělý fotoaparát a široká paleta nabízených barev.

Huawei P10 Plus. foto: Reuters

Modely P10 a P10 Plus jsou pokračováním nejdůležitější modelové řady Huawei. Jsou to top-modely, které přináší špičkovou výbavu a moderní funkce ve skvěle zpracovaném těle. P10 opět posouvá schopnosti a možnosti oproti loňskému typu P9 o něco dále. Huawei přidal jak v oblasti zpracování, tak u fotoaparátu, který by měl být chloubou obou modelů.

Nový mobil od LG je docela kompaktní, i přesto má velký displej

Firma začala spolupracovat s organizací Pantone a modely P10 se díky tomu budou nabízet v celé řadě zajímavých barev. Těmi nejzajímavějšími budou Greenery a Dazzling Blue. Richard Jü, šéf Huawei, se pochlubil, že telefony mají opět o něco lepší zpracování a že v tomto ohledu patří firma na špičku. Díky tomu budou krom oněch dráždivých barev k dispozici i verze s lesklým kovovým tělem nebo naopak v matné verzi. A Huawei připravil i keramickou bílou variantu.

Velký důraz je kladen na kvalitu fotoaparátu. Ten opět nese značku Leica, ale byl oproti loňskému typu P9 výrazně vylepšen. Dostal novou dvojitou optiku se světelností F1.8, což vylepší kvalitu snímků v horším světle. Nechybí optická stabilizace obrazu a díky dvěma různým čipům s rozlišením 20 a 12 megapixelů umožňuje foťák používat i takzvaný hybridní dvojnásobný zoom. To je funkce, kterou model přebírá od vloni na podzim představeného typu Mate 9. Novinka klade důraz i na kvalitu selfie snímků.

Richard Jü, šéf Huawei, se pochlubil, že telefony mají opět o něco lepší...
Šéf Huawei, Richard Jü, představil i chytré hodinky, nazvané the Watch 2.

Šéf značky se také během prezentace pochlubil, že novinky P10, byť mají velký 5,5palcový displej, jsou výrazně menší, než iPhone 7 Plus se stejnou úhlopříčkou panelu. Jenže upřímně, v porovnání s novým LG G6 působí Huawei trochu obyčejně, u LG se podařilo rámečky minimalizovat výrazněji.

Huawei na tuto módu příliš nedbá, na druhou stranu bude jeho novinka k dispozici ve dvou verzích. Menší P10 má úhlopříčku displeje 5,2 palce a Full HD rozlišení, P10 Plus dostala 5,5palcový displej a vyšší QHD rozlišení a pár drobností jako podporu nejrychlejšího možného LTE k tomu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!