Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jan Kraus se stal tváří nového magazínu

Ekonomika

  11:59
PRAHA - Politicko-společenský magazín Kraus, jehož první číslo právě vyšlo, přináší komentáře současné politické situace i rozhovory se známými osobnostmi.

Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory foto: ČTK

"Duchovním otcem" a vedoucím časopisu je herec a moderátor Jan Kraus a šéfredaktorkou Simona Matásková. Vydavatelem měsíčníku je mediálním dům Sanoma Media Praha.

"Není to časopis agresivně intelektuální ani v rytmu bulvárního hnoje. Je trochu bulvární pro ty, co si o sobě myslí, že jsou intelektuály, poněkud intelektuální pro lačné hltače bulváru," uvedl Jan Kraus, který má velký vliv na obsah magazínu. Časopis vychází v tištěném nákladu 80 000 výtisků a jeho zaváděcí cena je 49 korun.

Kraus není jediným časopisem, který se v poslední době nově objevil na stáncích. Počátkem listopadu byl na trh uveden ekonomický magazín Forbes v češtině, který chce českým čtenářům nabízet pohled na byznys jako umění.

ČTĚTE TAKÉ:

Nový dvouměsíčník First Class, jehož první číslo vyšlo 11. listopadu, se zaměřuje na informace ze zákulisí vysokého byznysu a informuje o aktuálních a chystaných novinkách v luxusním segmentu z oblasti módy, designu, bydlení nebo gastronomie.

Od 8. listopadu vychází také nová magazínová řada s názvem Edice Dnes+, kterou vydává mediální skupina MAFRA. Magazíny jsou tematicky zaměřeny na oblasti životního stylu, kultury a volného času. První magazín této edice má název Partneři slavných.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...