130 let

Diskuze

Jeden ze scénářů EU na záchranu Řecka: Česko zaplatí 9,5 miliardy korun

Devět a půl miliardy korun. To je suma, kterou mohlo Česko přispět zadluženému Řecku v rámci celoevropské pomoci. LN to přiznal zdroj dobře obeznámený s bruselským vyjednáváním o záchranném balíčku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RB

R. Buršík

23. 5. 2010 14:47
palti a půjčit jsou dva úkony

i když je půjčka trochu ddost s dlužníkem v insolvenci, miluji ty tajné dobře informované zdroje českýchz médií.

0 0
možnosti
JT

J. Tínek

7. 5. 2010 16:29
CME jsme zaplatili přes 10 miliard za prohranou

arbitráž.Teď se teprve ukazuje, jakou zrůdnost spáchal někdo,

kdo zavinil tuhle ztrátu....

0 0
možnosti
RB

R. Buršík

7. 5. 2010 10:57
PŮJČÍ, PŮJČÍ, PŮJČÍ JAKO OSTATNÍ

když tak, nedělejme z deníku bulvár.

0 0
možnosti

J. vavruška

6. 5. 2010 11:15
Česko již přispělo 26 miliardami v roce 2009!

Pan Kalousek, ministr financí (ano, ten co říká, že prý "sníží zadlužení českého státu") vypracoval ještě když byl ve funkci návrh půjčky ve výši cca 1 mld EUR Řecku. Jeho návrh schválila Fischerova vláda a Řecko od nás už peníze dostalo.

Nevidím absolutně žádný důvod dávat Řekům ještě dalších 9,5 mld. A to zejména proto, že už dnes je jasné, že své půjčky nebude Řecko splácet. Čili: Řecko stejně přijde na buben a abysme kvůli tomu přišli na buben i my nemá žádný smysl. Jak Fica zrovna nemiluju, v tomhle má 100% pravdu a měli se k tomu postavit všichni stejně - nejdřív ať Řekové ukážou, že začali problém řešit (zatím se nestalo vůbec nic, jenom samé řeči) a POTOM se jim MOŽNÁ může půjčit. Na řešení svého průseru měli spoustu času. Když teď, pár týdnů před defaultem, slibují hory doly, nemí žádný důvod tomu věřit.

0 0
možnosti
VK

V. Kolman

6. 5. 2010 9:55
"TYHLE DLUHY SE PROSTĚ NEPLATÍ"

Tuto větu pronesl s naprosto vážnou tváří před časem pan ingenieur Jiří Paroubek!

     Fyzikální zákony ale říkají, že perpetuum mobile je neuskutečnitelnou fantasmagorií a že pokud někdo něco chce, musí si na to nejdříve vydělat peníze.

     Zadlužovat se bez splácení dluhů je cesta do pekel a nelze tak žít donekonečna. Státní dluh zaplatíme my všichni, ať už formou silné devalvace naší měny, nebo měnovou reformou. Doufám jenom, že to nebude měnová reforma Kč - €   :-((

0 0
možnosti
KV

K. Voráček

6. 5. 2010 20:15
Re: "TYHLE DLUHY SE PROSTĚ NEPLATÍ"

Myslím, že řekl přesně toto: "Tyhle dluhy občan prostě neplatí"... No a s vaší teorií, že když někdo něco chce, musí si na to vydělat, to  už neplatí od vzniku prvních bank, víme? Viz zadlužení eráru okolních států - Německo 75% HDP, Itálie 115% atd. 

0 0
možnosti

P. Čech

6. 5. 2010 9:03
Za blbost se platí

Před lety jsem v porevoluční euforii hlasoval pro vstup ČR do EU. Dodnes si to nepřestávám vyčítat. EU, jako mezinárodní společenství národních států totiž nemůže nikdy dlouhodobě a hlavně bezproblémově fungovat. Fungovat by mohla, ovšem pouze jako nadnárodní společenství, lépe řečeno federální stát a to se všemi atributy, které k tomu patří. K tomu však zatím žádný stát v Evropě morálně ani politicky nedorostl. Stále se mi vtírá otázka, proč vlastně EU vznikla a co bylo jejím cílem. Jednou z možných odpovědí je skutečnost, že to, čeho se nepodařilo Napoleonovi a Hitlerovi dosáhnout vojensky, snažilo se a snaží dosud uskutečnit Německo a Francie ekonomicky a politicky. Tedy jednoznačně jde o ovládnutí Evropy a zpětné dosažení velmocenských ambicí zmíněných států. Velmocenských ambicí, které ztratily po I. a II. světové válce. Pokud jsem zmínil nadnárodní, federální Evropu, měl jsem na mysli takový útvar, kde by všechny státy měly naprosto stejné zastoupení ve vládě a parlamentu a to bez ohledu na počet obyvatel, kteří tyto státy tvoří. Pokud by toto někdo navrhl, byl bych velmi zvědavý, zda by  Francie a Německo chtěly takovýto státní útvar tvořit. Tady by se velmi rychle ukázalo, o co jim ve skutečnosti šlo a jde. Nejde jim o blaho obyvatel Evropy, jak halasně proklamují, ale o skrytou nadvládu nad Evropou, jak je, opět skrytě, formulováno v Lisabonské smlouvě. Toto je mé zamyšlení nad problémem, mohu se samozřejmě mýlit. Zatím si však myslím, že se nemýlím.

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

6. 5. 2010 7:15
Musíme Řecku přispět na jejich trojnásobné platy?

Nebo na jejich důchody ve výši, o které sní náš pracující člověk se dvěma pracovními poměry najednou ? A MOJE BOTY BY NECHTĚLI  ? Radši ten jejich stát rozpustit a vypustit ....

0 0
možnosti
PS

P. Sulc

6. 5. 2010 4:06
Jen at volove plati !

Vsak se brzo prihlasi ti druzi a zase se bude "dobrovolne" platit. Portugalsko, Italie, Spanelsko Zvlastni vec: kdyz hraje v Praze Banik, prijizdeji zvlastni vlaky plne sportovnich idiotu. Ted by snad meli jezdit vlaky plne protestantu domahajicich se referenda. Ale ne, Cechackove jen budou remcat u piva.

0 0
možnosti
MW

M. Weinmnová

5. 5. 2010 19:35
nesouhlasím, a mělo by být referendum!

No, solidarita je pěkná věc, ale mě to vadí! Topíme se v dluzích, budoucnost nejasná, a my budem někomu, kdo si bužíroval dávat prachy? A protože se jedná o velkou částku z našich kapes, měl by rozhodovat lid, a pochybuji, že by referendum proběhlo s kladným výsledkem. Kdo nám kdy co dal?? Já osobně členství v eu vidím, jako hrozné zlo, jen nás ožebračilo, a lituji, že jsem si to kdy přála. HNUS. Tak.

0 0
možnosti
VK

V. Kolman

12. 5. 2010 9:56
Re: nesouhlasím, a mělo by být referendum!

Milá pani Wimnová! Když vidím, jak velmi snadno se dají naši ovčané zmanipulovat "šikovnou" demagogií místo toho, aby používali vlastní šedou kůru mozkovou, tak začínám vážně pochybovat o výsledku onoho všemi žádaného referenda.

P.S. - Nejsem proti referendu.

0 0
možnosti
JN

J. Novák

5. 5. 2010 18:42
Defenestrace

Řešením je ve volbách defenestrovat eurohujery a bolševiky, případně vystoupit z tohoto levičáckého spolku.

0 0
možnosti