Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kaufland zakázal zaměstnancům jíst a pít. Druhý den vše odvolal. Šlo prý o nedorozumění

Ekonomika

  14:01
PRAHA - „Jídlo a pití se s okamžitou platností smí konzumovat výhradně ve společenské místnosti nebo v kuřárně,“ stálo v novém nařízení bohumínské pobočky obchodního řetězce Kaufland. Jeho zveřejnění na internetu vyvolalo velký ohlas. Kaufland poté oznámil, že došlo k nedorozumění, a od opatření se distancoval. Pro některé pozice ale stále platí.

Kaufland (Ilustrační foto) foto: Jiří Bervida, MAFRA

Na sociálních sítích vyvolala velký ohlas fotografie, kterou sdílel zaměstnanec bohumínského Kauflandu ve facebookové skupině Přiznání prodavačů. Bylo na ní interní sdělení oznamující zákaz konzumace jídla i pití na pracovišti. Dle nového nařízení se zaměstnanci mohli občerstvit pouze v prostorách společenské místnosti či v kuřárně. „Na žádném jiném místě filiálky nelze mít láhev s pitím a pít, ani jídlo a jíst,“ stálo v něm. Opatření mělo platit i v letních měsících a výjimku z něj mohli dostat jen ti, kteří přinesli potvrzení od lékaře.

02.ledna 2018 v 20:06, příspěvek archivován: 03.ledna 2018 v 13:00

A v Kauflandu už se zaměstnanci nenapiji

Podle serveru iRozhlas.cz  příspěvek během jediného dne sdílelo 1400 lidí, dalších 700 jej okomentovalo. Většina z nich chování obchodního řetězce odsoudila s tím, že pracovníci podle nich mají právo jíst a pít. Soucit vzbuzovala především situace pokladních, kteří si často nemohou dovolit z místa jen tak odejít. 

„Zakazovat pít vodu kdykoli potřebuji je ze zdravotního hlediska trestuhodné, zvlášť když se nemůžete jen tak zvednout od kasy. Je lepší mít po ruce lahev a napít se, když je třeba, než si přivodit vážné problémy spojené s nedostatkem tekutin,“ napsala například jedna z uživatelek Facebooku.

Kaufland: Došlo k nedorozumění

Ve středu oznámil Kaufland v tiskové zprávě, že došlo k nedorozumění.  „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli,“ uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Nařízení se údajně mělo vztahovat pouze na některé zaměstnance. 

„Pracovníci na pokladnách a informacích mohou mít lahev s pitím přímo na svém pracovišti na k tomu určeném místě. Pracovníci ve skladu mohou mít lahev s pitím v kanceláři na příjmu zboží. Pracovníci pekárny a obslužného pultu mohou mít lahev s pitím v zázemí pultu,“ upřesnil Kaufland.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat