Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kečupová revoluce. McDonald's ukončí spolupráci s Heinzem

USA

  13:00
WASHINGTON - Největší řetězec restaurací s rychlým občerstvením hledá jiný kečup na své hranolky. Společnost McDonald's Corporation podle agentury Reuters oznámila, že po 40 letech plánuje ukončit spolupráci s výrobcem kečupů Heinz. Důvodem je změna ve vedení potravinářské společnosti.

Miliardář Buffett koupí výrobce potravin Heinz za 28 miliard USD foto: ČTK

Té nyní šéfuje Bernardo Hees, bývalý generální ředitel konkurenčního řetězce Burger King Worldwide.

"V důsledku nedávných změn ve vedení společnosti Heinz jsme se rozhodli v průběhu času přesunout náš byznys na jiné dodavatele," sdělil podle Reuters McDonald's v prohlášení. Společnost Heinz prý kontaktoval a chystá se s ní spolupracovat na zajištění "hladkého" přechodu. Reuters poznamenal, že změna bude patrnější v zámoří než ve Spojených státech. Kečupy Heinz totiž McDonald's nabízí na dvou domácích trzích v Pittsburghu a v Minneapolis, uvedl jistý pittsburghský deník.

Heinz v červnu za 28 miliard dolarů (zhruba 520 miliard korun) koupila skupina Berkshire Hathaway proslulého amerického investora a miliardáře Warrena Buffetta a investiční fond napojený na společnost 3G Capital Management.

Podle amerických médií šlo tehdy o dosud největší akvizici v potravinářském průmyslu. Hees byl bezprostředně poté jmenován generálním ředitelem.

Heinz je předním světovým výrobcem kečupů a dalších potravin a pochutin. Společnost vyrábí tisíce potravinářských produktů v továrnách na šesti kontinentech a prodává je ve více než 200 zemích světa. Společnost se podle Reuters k rozhodnutí McDonald's zatím nevyjádřila.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat