Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Kellnera mrzel boj o Prazdroj, jak ho Japonci drsně přeplatili, říká šéf dozorčí rady PPF Dostálek

František Dostálek. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Premium
Praha - Prakticky od počátku nahlížel auditor a zakladatel české pobočky poradenské firmy KPMG František Dostálek do účetních knih investiční společnosti PPF a dlouhé roky sledoval všechny důležité transakce Petra Kellnera. A to od doby, kdy se u nás na začátku 90. let stávaly z různých socialistických molochů prosperující či krachující firmy, až po současnost. Od roku 2018 Dostálek řídí dozorčí radu v Nizozemsku sídlící skupiny PPF Group.

Vyšetřovatelé doufají v brzký výslech přeživšího z nehody Kellnerova vrtulníku. Jeho zdravotní stav se zlepšuje

„Petr Kellner uvažoval dlouhodobě a v mezinárodním měřítku, tím se lišil od většiny podnikatelů,“ říká o nedávno zesnulém nejbohatším Čechovi František Dostálek, jeden ze zakladatelů české pobočky společnosti KPMG a nynější šéf dozorčí rady a výboru pro audit Kellnerovy PPF Group.

Podle Dostálka byla role Petra Kellnera při určování strategie a kultury firmy nenahraditelná. „Kellner už na začátku osvědčil svou schopnost využít příležitostí a nebál se při tom riskovat,“ říká Dostálek v rozhovoru.

Lidovky.cz: V rámci KPMG jste na začátku 90. let podrobně sledovali vystupování zástupců vzniklých investičních fondů v privatizovaných podnicích. Pro mnoho lidí to byla úplně nová role, kterou někteří zvládali, jiní ne. Jak z tohoto pohledu hodnotíte v té době počínání představitelů PPF?
Máte pravdu, že působení některých zástupců investičních fondů a jejich vystupování na jednáních představenstev privatizovaným podnikům neprospívalo. Nicméně všichni se to učili a řekl bych, že zástupci PPF obvykle rychleji než ostatní.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první 3 měsíce za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat