Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lístky na Právnický ples jsou již v prodeji. I letos půjde výtěžek na podporu pražské fakulty

Právo

  7:00
PRAHA - Tradice v pořádání velkolepých plesů pro právníky nebude přetržena ani letos. Mezi jednu z největších společenských akcí se opět zařadí Právnický ples, který organizuje nejstarší studentská právnická organizace, Spolek českých právníků Všehrd. Akce proběhne v sobotu 22. února 2020 v pražském Obecním domě.

Právnický ples v roce 2018. foto: Ivo Barabas Photography

Z Právnického plesu se stala značka, která si vybudovala dobré jméno, říká organizátor

Specifikem Právnického plesu, kterého se každoročně účastní zástupci všech právnických profesí je, že na jeho organizaci se podílejí samotní studenti pražské právnické fakulty, kteří jsou zároveň členy Všehrdu. Ani letos to nebude jinak. Jádrem plesového výboru je pět lidí, jejichž práci řídí současný starosta spolku Vojtěch Hradečný.

Peníze pro fakultu

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Výtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního výtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z loňského plesu byly určeny na další rozvoj interiéru budovy. „Byť je ples veliká akce, negeneruje nám nějaké obrovské zisky. Peníze které se povede vydělat fakultě rádi poskytneme, tak jak se to stalo v minulosti,“ řekl LN Hradečný.

A na co se mohou hosté letošního ročníku těšit? Společenskou událostí je provede moderátorka Daniela Písařovicová. Ve Smetanově síni pak již tradičně zazní skladby v podání Západočeského symfonického orchestru z Mariánských lázních, nejstaršího symfonického orchestru v českých zemích. Dalším hostem bude pianista Radim Linhart, který působí v rámci Pražského filmového orchestru. Linhart je také držitelem světového rekordu v počtu skladeb zahraných zpaměti. Dokáže jich zahrát přes tři tisíce.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude pak bude vystoupení mezi studenty oblíbené kapely Top Dream Company. „Frontman této kapely Jakub Vaňas je právník, takže to bude taková přirozená součást právnického plesu,“ vysvětlil Hradečný. Vstupenky lze již zakoupit prostřednictvím sítě Ticketstream.

Letošní rok je pro Všehrd výjimečný. Připomíná si totiž třicáté výročí od obnovení jeho činnosti. V roce 1991 pak byla také obnovena tradice pořádání vrcholných společenských akcí, právě výročních plesů. Tradice pořádání plesu se však datuje až k roku 1870, kdy ples Spolek českých právníků Všehrd poprvé uspořádal. Tradice však byla vlivem evropských politických událostí několikrát přerušena.

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?