Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Propuštění kmotra Nováka stále budí pozornost. A spustilo prověrky

Média

  3:00
PRAHA - Soudce, kterému stačily záruky motorkářského klubu starého jen dva roky. A státní zástupce, jenž se proti podmínečnému propuštění neohradil. Rozhodnutí chomutovského soudu, který poslal na svobodu exsenátora Alexandra Nováka, budí stále pozornost.

Propuštěný Novák a jeho motorkáři pod drobnohledem. Na svobodě ale zůstane. foto: Lidovky.cz

Stalo se tak po uplynutí poloviny z celkem čtyřletého trestu za přijetí 40milionového úplatku. Navíc, krajský soud o měsíc dříve Novákovu žádost o propuštění zamítl.

Kvůli spornému rozhodnutí, nad nímž se pozastavil i ministr spravedlnosti, se rozjely justiční prověrky. Předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl chce zjistit, zda soud rozhodl v souladu se zákonem.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

  • Ženy, pojďte řídit kamion, láká dopravce

Zoufalý nedostatek řidičů ve vnitrostátní i mezinárodní kamionové dopravě přiměl lídra tuzemského trhu silniční dopravy společnost CS Cargo k ojedinělé náborové kampani. Vybízí v ní ženy řidičky, aby se daly do služeb nákladní dopravy. Řídit kamion na českých i evropských silnicích je prý sexy.

  • Za plomby by se mělo platit

Zubaři již nechtějí dotovat podceněné zákroky. Mezi hrazenými výkony by ponechali vše, co nemůže pacient ovlivnit svým chováním. Tedy především správným čištěním zubů.

  • Prolomit limity, nebo vyhovět EU?

Myšlenky na prolomení limitů těžby hnědého uhlí jako potravy pro elektrárny a zastaralé teplárny jdou proti vizím Bruselu. Ten v připravované koncepci usiluje o obnovitelné zdroje a zvýšení energetické účinnosti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!