24. února 2015 6:54 Lidovky.cz > Byznys > Média

Al-Džazíra zveřejní uniklé informace o práci tajných služeb

Špionáž, top secret (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špionáž, top secret (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

JERUZALÉM Katarská televize Al-Džazíra se chystá zveřejnit zápisy rozhovorů agentů tajných služeb z několika zemí, které stanice získala z Jihoafrické republiky. Zveřejněny budou v příštích dnech a kromě jiného se budou týkat také íránského jaderného programu.

Mezi uniklými dokumenty jsou i zápisy ze schůzek agentů izraelské tajné služby Mossad.

Edward Snowden.

Edward Snowden

Kauza, kterou stanice označuje jako The Spy Cabels, je údajně největší únik tajných informací od roku 2013, kdy Američan Edward Snowden prozradil sledovací praktiky americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA).

Zveřejněny budou informace týkající se let 2006 až 2014 a obsahující analýzy a schůzky jihoafrické tajné služby a její korespondenci s kolegy z americké CIA, britské MI6, izraelského Mossadu, ruské kontrarozvědky FSB a také s íránskými agenty.

Al-Džazíra údajně materiál poskytla také britskému listu The Guardian, který odhalil úniky z NSA a který bude stejně jako katarská televize postupně materiál zveřejňovat.

Al-Džazíra tvrdí, že materiál poskytne představu o tom, co Mossad skutečně ví o íránském jaderném programu.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!