23. října 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Aplikace měří počet přírazů před orgasmem. Apple ji neschválil

Sex | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sex | foto: Shutterstock

PRAHA Kolik „šťouchů“ předchází orgasmu? Jak dlouho milostný akt trvá? Uslyší vás sousedé? Češi vyvinuli zábavnou aplikaci Pokin‘, která vám poskytne informace o vaší sexuální aktivitě.

Kromě času, hlasitosti a intenzity sexuálního aktu měří Pokin’ počet přírazů, které předcházejí slastnému konci. Na stránkách pokinapp.com se pak anonymně zobrazují automaticky odeslaná data z mobilního zařízení každého uživatele, který si aplikaci stáhne.

Pokin' App

A jak to funguje? „Stačí spustit aplikaci, položit telefon na matraci a ťuknout na ‚start‘ a spustit tak měření milostných výkonů. Pokin’ během sexu zaznamenává pomocí akcelerometru a gyroskopu jednotlivé přírazy, neboli šťouchy,“ popisuje autor grafického návrhu aplikace Martin Novák.

„Další měřenou hodnotou je čas. Z těchto dvou hodnot je vypočítána frekvence přírazů za minutu. Nechybí ani měření hlasitosti milostného projevu,“ vypočítává Novák.

Pokin' App

„Tyto čtyři hodnoty se ukládají do historie a generují nejlepší a průměrné výsledky v období týdne, měsíce a roku. Na platformě Android je možné tyto výsledky libovolně sdílet na soc. sítích. Fanoušci nakousnutého jablka se musejí spokojit se starým dobrým screenshotem, neboť tuto funkci Apple nepovolil, byť je dobrovolná,“ vysvětluje Novák.

Stopka od Applu

Aplikace Pokin’ vyhrála první místo soutěže aplikací AppParade, nicméně společnost Apple ji stále nepovolila. Považuje totiž spermii či cokoliv, co ji připomíná, za nevhodné. „Je zajímavé, co Apple považuje za urážlivý, a tedy nepřípustný obsah. Piktogram samčí pohlavní buňky, která je nedílnou součástí naší existence, je evidentně více urážlivý, než ikona pěsti se zdviženým prostředníčkem, která v aplikaci symbolizuje počet přírazů,“ říká Novák.

ČTĚTE TAKÉ:

„Abychom aplikaci Pokin’ do App Storu protlačili, museli jsme upravit logotyp – odstranit spermii – což je nepříjemné, protože se na něj váží již realizované marketingové materiály. Úpravou musela projít také struktura aplikace kvůli nutnosti odstranění možnosti dobrovolně sdílet výsledky na sociální sítě. Nyní upravená aplikace opět čeká na, jak doufáme, poslední a pozitivní kontrolu,“ dodává.

apeAlena Pecháčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!