Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po stopách filmu Krásno. Šumperk nabízí mobilní aplikaci

Cestování

  7:00
ŠUMPERK - Turisté se mohou vydat šumperskými ulicemi po stopách hrdinů černé komedie Ondřeje Sokola Krásno, která se ve městě natáčela loni. Umožní jim to nová mobilní aplikace pro chytré telefony, kterou připravila pro návštěvníky města radnice. Fanoušky filmu seznámí přímo s místy, kde se snímek natáčel.

Ondřej Sokol a Martin Finger ve filmu Krásno. foto: Bontonfilm

Informovali o tom zástupci šumperské radnice. Podobnou možnost mají v regionu také příznivci filmu Tomáše Luňáka Alois Nebel. V Šumperku mohli dosud návštěvníci s telefony v ruce procházet památky, které byly spjaty s rozvojem města v 19. století. Aplikace nyní zahrnuje i místa natáčení filmu Krásno.

ČTĚTE TAKÉ:

„Jde například o kino Svět, Hotel Grand, krematorium a přehradu Krásné,“ uvedl Bohuslav Vondruška z šumperské radnice. Podotkl, že všechny položky obsahují i fotografie z natáčení a doprovodný text se zajímavostmi z natáčení a o objektu.

Podobnou možnost mají od loňska také příznivci filmu Alois Nebel. Aplikace provází fanoušky po 11 lokalitách na Šumpersku i Jesenicku. Společnost jim ze sluchátek dělá slavný výpravčí, kterého ztvárnil ve filmu Miroslav Krobot.

Nina Divíšková a Jan Kačer ve filmu Krásno Ondřeje Sokola.
Z filmu Krásno Ondřeje Sokola.
Ondřej Sokol a Martin Finger ve filmu Krásno.
Zůstat, či odjet? Sestry Marunu (Tatiana Vilhelmová) a Jarunu (Lenka Krobotová)...

Podle odborníků tyto novinky využívají všechny aktuální marketingové trendy. Aplikace pracují s filmovým příběhem, využívají mobilní technologie, a navíc zahrnují prvky na bázi rozšířené reality a geocachingu. „Podle našich výzkumů se asi 1,5 milionu českých turistů při výběru dovolené nechá ovlivnit filmem. Více než 40 procent turistů používá během dovolené mobilní aplikace,“ uvedl už dříve generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Zůstat, či odjet? Sestry Marunu (Tatiana Vilhelmová) a Jarunu (Lenka Krobotová)...

Šumperský a jesenický region si filmaři vybírají stále častěji. Za poslední roky v něm vznikly snímky jako je 7 dní hříchu, Alois Nebel, Krásno a Díra u Hanušovic. Podle odborníků na turistiku přinášejí filmaři regionu peníze i prestiž.

Autoři: ,

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat