Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aplikace měří počet přírazů před orgasmem. Apple ji neschválil

Ekonomika

  6:00
PRAHA - Kolik „šťouchů“ předchází orgasmu? Jak dlouho milostný akt trvá? Uslyší vás sousedé? Češi vyvinuli zábavnou aplikaci Pokin‘, která vám poskytne informace o vaší sexuální aktivitě.
Sex

Sex foto: Shutterstock

Kromě času, hlasitosti a intenzity sexuálního aktu měří Pokin’ počet přírazů, které předcházejí slastnému konci. Na stránkách pokinapp.com se pak anonymně zobrazují automaticky odeslaná data z mobilního zařízení každého uživatele, který si aplikaci stáhne.

Pokin' App

A jak to funguje? „Stačí spustit aplikaci, položit telefon na matraci a ťuknout na ‚start‘ a spustit tak měření milostných výkonů. Pokin’ během sexu zaznamenává pomocí akcelerometru a gyroskopu jednotlivé přírazy, neboli šťouchy,“ popisuje autor grafického návrhu aplikace Martin Novák.

„Další měřenou hodnotou je čas. Z těchto dvou hodnot je vypočítána frekvence přírazů za minutu. Nechybí ani měření hlasitosti milostného projevu,“ vypočítává Novák.

Pokin' App

„Tyto čtyři hodnoty se ukládají do historie a generují nejlepší a průměrné výsledky v období týdne, měsíce a roku. Na platformě Android je možné tyto výsledky libovolně sdílet na soc. sítích. Fanoušci nakousnutého jablka se musejí spokojit se starým dobrým screenshotem, neboť tuto funkci Apple nepovolil, byť je dobrovolná,“ vysvětluje Novák.

Stopka od Applu

Aplikace Pokin’ vyhrála první místo soutěže aplikací AppParade, nicméně společnost Apple ji stále nepovolila. Považuje totiž spermii či cokoliv, co ji připomíná, za nevhodné. „Je zajímavé, co Apple považuje za urážlivý, a tedy nepřípustný obsah. Piktogram samčí pohlavní buňky, která je nedílnou součástí naší existence, je evidentně více urážlivý, než ikona pěsti se zdviženým prostředníčkem, která v aplikaci symbolizuje počet přírazů,“ říká Novák.

ČTĚTE TAKÉ:

„Abychom aplikaci Pokin’ do App Storu protlačili, museli jsme upravit logotyp – odstranit spermii – což je nepříjemné, protože se na něj váží již realizované marketingové materiály. Úpravou musela projít také struktura aplikace kvůli nutnosti odstranění možnosti dobrovolně sdílet výsledky na sociální sítě. Nyní upravená aplikace opět čeká na, jak doufáme, poslední a pozitivní kontrolu,“ dodává.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....