28. října 2014 6:59 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Slavné filmové recepty: Čokoláda, na které si pochutnával Johnny Depp

Z filmu Čokoláda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z filmu Čokoláda | foto: Reprofoto

Čokoláda na všechny způsoby. Film Čokoláda je o tom, jak sladké sousto dokáže změnit člověka, lidské vztahy i celé město. Pokud byste si chtěli doma připravit takové čokoládové dobroty, na kterých si pochutnávali hlavní hrdinové filmu, zkuste například recept na čokoládové koule.

Herečka Juliette Binoche, která ztvárnila ve snímku hlavní roli, přijíždí do malého města, ve kterém si otevře obchod plný neodolatelných čokoládových sladkostí. Pralinky, koule a jiné cukrovinky si můžete doma připravit také. Zkuste například čokoládu s chilli nebo čokoládové koule s piemontskými oříšky.

Čokoládové koule s piemontskými oříšky

Ingredience:
100 g čokolády
100 ml smetany ke šlehání
1 celý vanilkový lusk
300 g piemontských oříšků Papa dei Boschi

Postup: Čokoládu rozlámeme na menší kousky a společně s vanilkovými semínky z celého lusku ji rozpustíme ve vodní lázni. Jakmile se rozpustí, stáhneme plamen a pomalu vmícháme smetanu. Vzniklou směs tvarujeme do kuliček velikosti golfového míčku a poctivě je obalíme v lehce rozdrcených piemontských oříšcích.
(recept od cukrářky Markéty Jany Rodové)

Čokoládové koule s piemontskými oříšky

Horká čokoláda s chilli

1 kg nasekané hořké čokolády
1 l mléka
1 l smetany
1 čerstvá chilli paprička

Všechny ingredience vložte do kastrolu a na mírném ohni přiveďte k varu. Po celou dobu ale nezapomeňte směs míchat, aby se čokoláda neusazovala na dně hrnce. Ve chvíli, kdy se všechny ingredience spojí a čokoláda se rozteče, nechte směs probublávat zhruba 10 minut na mírném plameni. Poté chilli z hrnce vyjměte a znovu přiveďte k varu. Servírujte v malých šálcích. Navrch můžete přidat šlehačku a nastrouhat na ni čokoládu.

Z filmu Čokoláda
apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!