Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -3 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Aprílové vtípky v zahraničních médiích. Šestinohé ovce i chytání pokémonů

Pokémon Challenge na Google Maps. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pokémon Challenge na Google Maps. | foto: youtube.com

PRAHA Aprílové texty zaplavily 1. dubna servery po celém světě. V tento ten je třeba zbystřit pozornost a dávat si pozor na to, která zpráva je vymyšlená. Některé žerty jsou vtipné, jiné zase nepochopitelné až trapné. Ale i to k prvnímu dubnu patří. A jak si ze čtenářů střílí zahraniční média?

Šeštinohá jehňata

Britský bulvární deník Mirror si ze svých čtenářů vystřelil zprávou o farmáři, kterému se náhodou podařilo "vyprodukovat" šestinohá jehňata. Farmář má prý s jejich chovem veliké plány. Jejich prodejem chce snížit ceny masa na trhu.

Aprílová zpráva o šestinohých jehňatech.

Nokia 3310 je zpět

Legendární model mobilního telefonu Nokia 3310 se vrací! A navíc bude vybaven fotoaparátem s rozlišením 41 megapixelů. Připravovaný model se dočká i celkového zmodernizování. Aprílovou novinku uvedla Nokia na svém blogu.

Zmodernizovaná aprílová Nokia 3310.

Chytání pokémonů

Google začal údajně nabízet službu Pokémon Challenge na Google Maps. Firma natočila falešnou reklamu pro hru plnou pokémonů. Polohu těchto kreslených postaviček by měli uživatelé možnost naleznout na Google Maps a pak už stačí je všechny pochytat.

Apríl na serveru Lidovky.cz

Aprílové články se 1. dubna objevují i v českých médiích. Text na serveru Lidovky.cz se setkal s velmi příznivým ohlasem. Přečtěte si ho také:

Aprílové texty na serveru Lidovky.cz z posledních let:

Seřizování kamenného kruhu na letní čas

Máte problém seřídit si hodinky na letní čas? A co teprve starobylý kamenný kruh v Avebury! Dvakrát do roka je prý potřeba přesunout jeden z kamenů, napsal britský National Trust.

Aprílová zpráva National Trust.

Aprílová zpráva National Trust.

Sbor zpívá s heliem

Pěvecký sbor britské King's Colleague oznámil zásadní změnu. Od nynějška budou sboristé zpívat vysoké vokály za pomoci hélia.

Zabití zaměstnanců zoo

Kodaňská zoo usmrtila čtyři své zdravé zaměstnance, aby vytvořila místo pro nové pracovní síly. Zaměstnanci byli humánně usmrceni uspávací injekcí před návštěvníky. Poté byli svlečeni z kůže, naporcováni a maso bylo hozeno lvům. Deník The Global Edition vytvořil už lehce předaprílový článek na základě zprávy o zabití zdravých lvů ve stejné zoo.

Zabití čtyř pracovníků zoo jako apríl.

Historie Aprílu

Apríl, který připadá na 1. dubna, je den spojený s žerty a nejrůznějšími zlomyslnostmi. Do Česka se dostal ze zahraničí a rychle se ujal. Předpokládá se, že tento jarní svátek vznikl v důsledku radosti z příchodu jara.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

Advantage Consulting, s.r.o.
Programátor PLC (45-70.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 70 000 Kč