Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Apríl v Británii: daň z chlazeného pití a parfém s vůní Arsenalu

Šampaňské - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šampaňské - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LONDÝN Britské listy si nenechaly ujít příležitost vystřelit si ze svých čtenářů a připravily jim několik seriózně podaných, nicméně vymyšlených článků - od zavedení daně na chlazené šampaňské po nový parfém s vůní Arsenalu.

Nedělník Mail on Sunday referoval, že vláda se snaží zmírnit problémy, které jí přinesla (skutečná) nová daň na oblíbené pirohy (pasties, tedy maso zapečené v těstě, které je v Británii populárním levným jídlem). Aby si vylepšila svůj obraz vlády složené z milionářů odtržených od starostí obyčejných lidí, zavedla prý proto novou "zelenou" daň na chlazené šampaňské.

Deník se odvolává na memorandum, které se mu podařilo získat a podle něhož by měla být o devět procent zvýšena daň na "chlazené šampaňské prodávané na veřejných místech".

ČTĚTE TAKÉ:

"Podle vlády některé podniky v City a ve vesnici Alderley Edge v Cheshire, která je nechvalně známým eldorádem manželek profesionálních fotbalistů, za jediný večer spotřebují na chlazení šampaňského tolik energie, jakou potřebuje středně veliká nemocnice na světlo a topení. Servírovat teplé šampaňské je podle Downing Street dobré pro životní prostředí," napsal Mail on Sunday.

List dal nicméně svým čtenářů šanci poznat, že jde o žert, když jedním ze zdrojů článků byl poslanec "Frank Beers" a autorem žurnalista jménem Pru Cremier.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


The Daily Mirror zase informoval, že 1. dubna za rok vypluje ze Southamptonu na svou první plavbu přesná replika Titaniku. Poveze prý záplavu celebrit od manželů Beckhamových, přes Brada Pitta a Angelinu Jolieovou a chybět nebudou ani princ William s chotí Kate.

The Sun oznámil, že fotbalový klub Arsenal dá na trh nový parfém, který bude vonět jako stadion klubu v severním Londýně. "Bude cítit po masážních olejích hráčů, čerstvě posekaném pažitu, kůži ze sedadla trenéra Arsena Wengera a trochu i po přípravcích na vlasy, které používá střelec Robin van Persie," uvedl list. To vše prý za 23 liber (680 korun).

ČTĚTE VÍCE:

"Kdykoli chci, tak mě ta vůně vrátí přímo do srdce stadionu Emirates," prohlásila další hvězda týmu Jack Wilshere, který pomáhal vybírat ingredience.

Nedělník The Independent On Sunday zase psal o amnestii na kropící hadice, která by měla zmírnit následky sucha na jihovýchodě Anglie. "Lidé žijící v oblastech, kde ve čtvrtek vstoupí zákaz kropení na zahradách, mají možnost odevzdat kropící hadice na místních policejních stanicích," uvedl list s tím, že u některých stanic se již tvoří fronty zahrádkářů odevzdávajících svá kropící zařízení.

"Je to hanba, protože mám svoji hadici ráda," řekla listu dvaačtyřicetiletá Jo Cobleyová. "Ale odevzdat hadici má smysl, protože když se nedíváte, tak by si s ní mohly hrát děti." V nedaleké zahrádkářské kolonii majitelé naposledy zavlažovali svou zeleninu. "Nedělám to ráda, ale říkali, že každého, koho chytnou s hadicí, tak mohou vykopnout ze zahrádky," pokrčila rameny pětašedesátiletá Joan McConnová.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Pronájem bytu 3kk 66m2 se dvěma balkony a sklepní kójí, Brandýs nad Labem
Pronájem bytu 3kk 66m2 se dvěma balkony a sklepní kójí, Brandýs nad Labem

Jasmínová, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
17 000 Kč/měsíc