Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Časopis 100+1 se vrací, vyhnul se konkurzu

Časopis 100+1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Časopis 100+1. | foto: mediaguru.cz

PRAHA Od listopadu se na českém trhu opět objeví časopis 100+1 zahraniční zajímavost. Vydávat jej bude vydavatelství Extra Publishing, které koupilo ochrannou známku od správce konkurzní podstaty akciové společnosti 100+1, jež časopis dříve vydávala.

Pro uvedení značky nový majitel využije svůj čtrnáctideník Svět, který přejmenuje. Informoval o tom server MediaGuru. O ochrannou známku se podle neoficiálních informací ucházely další tři subjekty, spjaté s vydavatelstvím RF Hobby.

Podle vyjádření, které serveru poskytl obchodní ředitel Extra Publishing Pavel Pospíšil, bude mít čtrnáctideník 100+1 stejnou cenu, obsah i rozsah jako čtrnáctideník Svět. Zvýší se ale tištěný náklad. Vydavatelství věří, že se mu podaří udržet stávající předplatitele Světa a získat předplatitele bývalé 100+1.

"Řada čtenářů Světa nám dávala najevo, že Svět jim starou stoplusjedničku připomínal," řekl Pavel Pospíšil. Vydavatelství ale nepoužije tradiční logo 100+1, získaná ochranná známka je pouze slovní, proto logo bude mít jiný font.

ČTĚTE TAKÉ:

Vedle ochranných známek získalo Extra Publishing také předplatitelský kmen dřívějšího titulu 100+1. Jeho předplatitelům teď nabízí obnovení předplatného na rok 2012 a doposlání letošních výtisků magazínu Svět.

Průměrný prodaný náklad čtrnáctideníku Svět dosáhl letos v srpnu necelých 15.000 výtisků. Magazín 100+1 zaznamenal loni v dubnu, kdy byly jeho prodeje naposledy auditovány, prodaný náklad téměř 23.500 výtisků.

O MAGAZÍNU:

Extra Publishing se stává třetím vydavatelem magazínu 100+1. Původně titul vydával Jiří Trachta, resp. akciová společnost 100+1. Vloni v dubnu přešel magazín na spřízněnou firmu Stoplus CZ, jejímž jediným akcionářem byla společnost České pivovarské centrum. Vydávání čtrnáctideníku 100+1 bylo pozastaveno vloni v červnu kvůli tomu, že vydavatelská společnost 100+1 se dostala do platební neschopnosti.

Magazín 100+1, známý spíše pod názvem 100+1 zahraniční zajímavost, se poprvé objevil v roce 1964. Před rokem 1989 se zaměřoval zejména na informace ze zahraničí a často využíval překladů ze zahraničního tisku. Po roce 1989 se časopis oddělil od zahraniční redakce ČTK, která nakonec časopis v roce 1996 prodala.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!