11. února 2014 6:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Radní zvažuje stížnost. V ČT se objevila kapela P**a z h***n a 'Sieg heil, baby'

Tečka páteční noci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tečka páteční noci. | foto: Zdroj: Česká televizeReprofoto

PRAHA Na ČT art byl odvysílaný další kontroverzní díl pořadu Tečka páteční noci. Vystoupila v něm kapela Píča z hoven a také Václav Stratil, který přednesl píseň "Sieg heil, baby" a prohlásil, že má rád Adolfa Hitlera jako člověka. Radní České televize Radek Mezuláník po zhlédnutí pořadu zvažuje podání stížnosti.

V díle Tečky páteční noci, který byl odvysílán 31. 1. se měla představit brněnská výtvarná a hudební scéna. Podobně jako u dílu s kapelou Vanessa (více ZDE) se podle radního ČT Mezuláníka pohybovaly performance na hraně zákona. "Vadily mi především věci, které se týkaly neofašismu," naráží Mezuláník na vystoupení docenta brněnské Fakulty výtvarných umění VUT Václava Stratila.

ČTĚTE TAKÉ:

Stratil zpíval písničku s názvem "Sieg heil, baby" a také dodal, že má rád Adolfa Hitlera jako člověka. Kromě něj vystoupila i kapela Píča z hoven a lidový léčitel z Příbrami.

Určení hranic

Umělec Václav Stratil.

Umělec Václav Stratil.

Mezuláník chce, aby se určily hranice, co se může na veřejnoprávní televizi ještě tolerovat. "Je potřeba to prošetřit. Nemusel být porušen zákon, ale bylo to v každém případě na hraně," řekl serveru Lidovky.cz.

Poslední lednový díl je stejně jako ten s Vanessou vyřazený z archivu ČT. Důvodem má být údajně absence autorských práv pro internetové vysílání. "Myslím si, že důvod, proč to není v archivu, je kvůli tomu, co se tam objevilo, ale nemohu to říct s jistotou," spekuluje Mezuláník.

Není to poprvé, kdy pořad Tečka páteční noci obsahoval kontroverzní scény. Stalo se tak v prosinci u živého vystoupení kapely Vanessa, kdy zpěvák kapely Samir Hauser hrál šňupání kokainu z Bible a sprostě nadával moderátorovi. Za zpěvákem seděla nahá žena, která držela vibrátor a lízala lízátko ve tvaru ženského přirození (čtěte více o kauze Vanessa).

Na příští schůzi rady ČT by měl být znám výsledek vyšetřování, jestli pořad Tečka páteční noci neporušil zákon a kodex ČT při odvysílání kontroverzního dílu s kapelou Vanessa. "Jestli generální ředitel zjistí, že je v tvůrčím týmu nějaká nezdravá tendence a zařídí se podle toho nebo s tím něco udělá, nebude nutné přidávat něco dalšího," uvažuje o podání další stížností Mezuláník.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.