30. června 2012 7:42 Lidovky.cz > Byznys > Média

Prohlížeč Google Chrome bude mít i iPhone a iPad

Logo Google. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Google. | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Nejpopulárnější internetový prohlížeč Google Chrome bude společnost Google nabízet i pro aplikaci na telefonech iPhone a tabletech iPad konkurenční firmy Apple. Google to oznámil na své vývojářské konferenci.

Je to další salva v eskalujícím konkurenčním souboji mezi oběma technologickými giganty. Google Chrome, který firma uvedla na trh v roce 2008, minulý měsíc v květnu podle údajů firmy StatCouner překonal dosavadní jedničku webových prohlížečů Internet Explorer od Microsoftu.

ČTĚTE TAKÉ:


Viceprezident Googlu Sundar Pichai dnes potvrdil přední pozici své firny, když řekl, že Chrome má nyní 310 milionů "aktivních" uživatelů.

Google Chrome by mohl v iPhonech a iPadech nahrazovat prohlížeč Safari od Applu. Pichai řekl, že Chrome vstoupí do nabídky aplikací pro přístroje Applu ještě dnes. Minulý měsíc svůj prohlížeč pro iPhony a iPady představila firma Yahoo pod jménem Axis.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Google ve středu předvedl vlastní značkový tablet Nexus Seven. Firma jím chce konkurovat iPadu a zejména menšímu a levnějšímu tabletu Kindle Fire firmy Amazon.com, Nexus Seven poběží na nejnovější verzi operačního systému Android a bude mít instalován prohlížeč Chrome.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.