4. června 2009 8:27 Lidovky.cz > Byznys > Média

Je to jedno. Tak volíme až v červenci, říká Jiří Baumruk

Jiří Baumruk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Baumruk | foto: Lidové noviny

PRAHA Všech pět finalistů má dobře zpracovaný projekt, míní před finální volbou Jiří Baumruk, předseda Rady ČT.

V souvislosti s volbou nového šéfa ČT se nejčastěji hovoří o Jiřím Janečkovi či Milanu Fridrichovi, řediteli zpravodajství ČT. Nejvíc hlasů od radních teď ale dostala Jana Kasalová, je tedy favoritkou?
Hlasování je tajné. Nevím, kdo pro ni hlasoval, na ničem jsme se nedomlouvali. Z mého pohledu má velmi dobře vypracovaný projekt – neříkám, jestli jsem ji křížkoval, či ne –, tím asi zaujala hodně radních. Ostatně i další, kteří prošli do finálové pětice, mají velmi dobře zpracovaný projekt, všichni mají zkušenost s televizí, což je pozitivum, a dokonce je mezi jejich projekty určitá pestrost v tom, jak by ČT měla působit dál. Je to skutečně konkurenční prostředí.

Koho jste křížkoval?
Je to tajná volba, prozrazovat to tedy nebudu, to by bylo nekorektní. To, co jsem uvedl, jsou i moje preference. S tímto finálovým výběrem jsem spokojen.

Finále volby jste odložili na přespříští schůzi 15. července...
Neodložili jsme to, žádný její termín jsme neměli stanovený.

Ale mohli byste volit už na příští schůzi 24. června. Proč to odkládáte na přespříští?
Opakuji, nic jsme neodložili. Do 24. si připravíme způsob volby ve finálovém kole. Že je 24. jednání rady a že teoreticky bychom mohli volit, je pravda, ale...

Co je ještě třeba? Časový plán máte, proč to nestihnete?
Neříkám, že bychom to nestihli. Není nic, co by nás nutilo to dělat 24. června.

Co vás nutí to udělat až patnáctého?
Nic, žádný speciální zásadní důvod. Převážilo asi hledisko, že když by byl třeba teoreticky vybrán někdo jiný, tak aby nebyli současně dlouho dva ředitelé, že by to vytvářelo takové prostředí... Ale ani to nebyl důvod, který by nějak fatálně vedl k tomu, že to nesmí být 24. Řekli jsme si, je to vlastně jedno, tak to prostě uděláme 15. července.

Najdete na Lidovky.cz